Španělský lékař Carlos Sánchez Ortiz de Salazar se před lidmi ukryl v lese.

Španělský lékař Carlos Sánchez Ortiz de Salazar se před lidmi ukryl v lese. | zdroj: Corriere della Sera


Muže, kterého prohlásili za mrtvého, našli houbaři živého v lese. Zmizel před 20 lety!

TÉMATA: pohřešovaní lidé | lidské příběhy | život mimo civilizaci

user-avatar

Markéta Oderská

13. 11. 2015 | 09:45

Dva italští houbaři našli v lese špinavého a zarostlého muže. Ukázalo se, že jde o zmizelého španělského lékaře, kterého jeho rodina již považovala za mrtvého. On ovšem opět zmizel.

Carlos Sánchez Ortiz de Salazar, kterému by dnes mělo být 47 let, zmizel ze svého domu ve španělské Seville v roce 1996 poté, co upadl do těžkých depresí. Jeho rodina mnoho let po něm pátrala, leč bezvýsledně, až to nakonec vzdala. Před pěti lety jej úřady oficiálně prohlásily za mrtvého. Před dvěma týdny se však objevila zpráva, že ztracený lékař byl viděn v lese u italského městečka Scalino v Toskánsku. Čirou náhodou tam na něj narazili dva houbaři, když sešli z vyšlapané cesty v naději, že tak najdou více hub. Místo toho objevili hromady plastových lahví a kanystrů na vodu, které je dovedly až k tábořišti, kde kempoval ušmudlaný muž s dlouhým plnovousem. Houbaři okamžitě vzali do zaječích, ale na místo se vrátili později s hajným. Ukázalo se, že jejich obavy z neznámého lesního poustevníka byly zbytečné. Muž vyšel ze stanu a povídá: „Jsem Španěl, jmenuji se Carlos a žiji zde od roku 1997. Nechci žít mezi lidmi. No ale teď jste mě našli a já odtud musím vypadnout.“

Ofocené fotografie z průkazů totožnosti

Ještě než se začal balit, muži ho požádali, aby prokázal svou identitu. Ukázal jim svou vybledlou, prošlou občanku na jméno Carlos Sánchez Ortiz de Salazar. Jeden z mužů ji vyfotil svým chytrým telefonem. Snímek později předložili italským úředníkům, kteří následně kontaktovali španělské úřady. Ty se spojily s Carlosovou rodinou. „Je to on – je to náš Carlos,“ řekli rodiče, když uviděli fotku z občanky. „Je naživu a to je hlavní,“ vydechli si. Ihned se vypravili do Španělska, na místo, kde jejich syn bivakoval. Tam však už našli jen kanystry s vodou a starou celtu, která muži posloužila jako přístřešek. Carlos se zřejmě přemístil jinam. „Nemáme o něm žádné zprávy,“ uvedl starosta města Scarlino. „Kdo ví, kde teď je.“

Tohle po něm v lese zůstalo.

Jenže rodiče se už nemíní vzdát a hodlají svého syna stůj co stůj najít. „Respektujeme jeho vůli a svobodu, ale neodejdeme odsud, dokud se s ním neobejmeme – byť by to mělo být naposledy v životě,“ prohlásili.

Záhadou pro všechny je, jak takhle dlouho muž dokázal v lese přežívat. Jedni si myslí, že se živil tím, co v lese roste, nebo si i některé plodiny vypěstoval, další usuzují, že pořádal noční nájezdy k popelnicím na okrajích města. Druhá možnost se jeví jako pravděpodobnější vzhledem k tomu, že někteří místní tvrdí, že podobného muže v minulosti párkrát zahlédli.

user-avatar

Markéta Oderská

13. 11. 2015 | 09:45

Zavří­t reklamu