válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž zemřel a rodina pak našla jeho neuvěřitelný automobilový poklad

Muž zemřel a rodina pak našla jeho neuvěřitelný automobilový poklad
Zdroj: vintag.es
+ 31 fotek+ 32 fotek

Většina lidí včetně jeho vlastní rodiny netušila, že Jeff Begg má skrytý poklad nedozírné hodnoty. Ve Springfieldu vlastnil ohromující sbírku historických vozidel a motocyklů včetně motorových součástek. Na poklad se přišlo až po jeho smrti.

Tomáš Chalupa 9. srpna 2019

Jeff Begg miloval strojařinu, auta a motorky. Byl to ten typ chlapa, který prostě trávil den nejraději v garáži a něco kutil. Vyrůstal v Michiganu, který je známý automobilovým průmyslem a také mnoha závody všech možných kategorií. Sám od mládí auta opravoval, vystudoval strojní obor na technické univerzitě a pracoval u firmy Parker Hannafin jako inženýr. Brzy se ale osamostatnil a rozjel svůj vlastní byznys. Byl vždy velmi soutěživý a ambiciozní, takže jeho společnost rychle rostla a slavila úspěchy. Přes své technické zaměření hodně četl a jako houba nasával všechny možné myšlenky.

Že má nějaká auta ve svém skladu ve Springfieldu, se tak nějak vědělo, ale rozsah jeho sbírky, kterou budoval celý svůj život, všechny ohromil. Při vyklízení a inventarizaci byly objevovány stále další unikátní kousky, většinou zabalené společně s náhradními díly a kompletní dokumentací.

Především jeho sbírka historických závodních motorek je opravdu unikátní. Značky jako Panther, Rudge Ulster, Triumph, Moto Guzzi, Kurtis Kraft z roku 1947 nebo Lockard Badger II, to vše se nacházelo v jeho sbírce. Mezi automobily nechybí takové kousky jako Marco, TRV, Maserati a Pierce Arrow. Podle odborníků jde o jednu z nejucelenějších sbírek svého druhu na světě.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu