válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž zasvětil svůj život pomoci toulavým psům. Sbírá je po celém Mexiku

Muž zasvětil svůj život pomoci toulavým psům. Sbírá je po celém Mexiku
Zdroj: odditycentral.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Psí muž, takovou přezdívku si vysloužil muž z mexického státu Jalisco. Od roku 2013 zachraňuje toulavé a zraněné psy, které potkává na cestách napříč zemí.

Simona Knotkova 19. listopadu 2018

Tříkolka, vak se základními léky a potravou a doprovod v podobě smečky psů – to jsou jediné věci, které potřebuje Edgardo „Perros“ Zuniga k životu. Za posledních pět let se mu podařilo zachránit více jak čtyři stovky psů. Posbíraná zvířata dává do útulků, kde si už později najdou svého nového majitele. Pokud je na tom ale nalezený pes příliš bídně, Zuniga si ho nejprve vezme do své péče a vlastními prostředky se ho pokouší navrátit do běžného života. Někdy je ale pomoc veterináře nezbytná.

„I když nemám k dispozici jídlo a léky, snažím se jim alespoň pomoci svou láskou a péčí. Poté je dávám k adopci. Pracuji s jejich sílou. Dělám to z lásky k nim, ne z lítosti,“ říká osmačtyřicetiletý muž, jehož přezdívka Perros je španělským výrazem pro psy.

Na svých cestách není sám, společnost mu dělá několik psů, které si Zuniga u sebe nechal. Nově nalezení psi si tak díky nim k němu vypěstují snáze důvěru. „Psům je jedno, jestli prší, překračujeme poušť nebo jsou hladoví, pokaždé jsou po mém boku,“ tvrdí.

Dnešní společnost je podle něj zaměřená hlavně na pomoc ohroženým zvířecím druhům nebo dětem. To je i důvod, proč se rozhodl, že on bude „strážným andělem“ psů. „Psi jsou plní lásky a chrání nás, proto je důležité, abychom se i my o ně dokázali dobře postarat.“

O jeho misi se svět dozvěděl v roce 2016, když se na Facebooku stalo virálem video, ve kterém vystupoval. Od té doby ho na cestách vyhledávají lidé a nabízí mu pomoc. Zuniga ale říká, že on sám se pomoci nikdy od nikoho nedožadoval a vše dělá na vlastní pěst. Největším zadostiučiněním je pro něj vědomí, že svou humanitární cestou otevírá oči i dalším lidem a nutí je se také nějak angažovat v pomoci druhým.

„Nikdy není pozdě udělat něco dobrého. Nezáleží na tom, jaké chyby jsme udělali v minulosti. Doufám, že svou cestou probudím uvědomění i u ostatních,“ uzavírá.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu