Stal se muž obětí vraždy? Opilecké nehody? Nebo prostě jen plánovaně zmizel za novým životem daleko od svého domova?

Stal se muž obětí vraždy? Opilecké nehody? Nebo prostě jen plánovaně zmizel za novým životem daleko od svého domova? | zdroj: wikipedia.org


Muž vešel před 13 lety do baru. Nikdo ho od té doby už neviděl

TÉMATA: krimi | zmizení | usa

user-avatar

Simona Knotková

3. 10. 2019 | 08:01

Před třinácti lety došlo k záhadnému zmizení Briana Shaffera. S nadsázkou lze říct, že sedmadvacetiletý student medicíny se doslova vypařil do vzduchu.

Brian Shaffer (1979) byl studentem mikrobiologie na Ohijské státní univerzitě v Columbusu. 31. března 2006 slavil společně s nejbližšími začátek jarních prázdnin. Nejprve si vyšel s otcem Randym na rodinný oběd. Muž si povšiml, že jeho syn je unavený z vyčerpávajícího biflování na zkoušky a předpokládal, že po jídle zamíří zpátky do svého bytu. Brian měl ale jiné plány. S kamarádem Williamem "Clintem" Florencem se chystal nadcházející volno započít se vším všudy.

V devět hodin se setkali v baru Ugly Tuna Saloona, kde si dali jednoho panáka. Pokračovala návštěva několika dalších podniků. Brian mezitím zavolal své přítelkyni Alexis Waggoner, která opustila město dřív a pobývala u rodičů. Dvojice plánovala za dva dny odjet do Miami. Po půlnoci se k mužům přidala Clintova kamarádka Meredith Reed. Ta je zavezla zpátky do Ugly Tuna Saloona.

Záběr z bezpečnostní kamery ukazuje trojici na eskalátoru vedoucího do baru Ugly Tuna Saloona

Brian se od svých společníků později odtrhl. Clint a Meredith chtěli po zavíračce ve dvě ráno z místa odjet, ale Briana nemohli nikdy nejít. Nedalo se mu ani dovolat. Předpokládali, že jejich kamarád nejspíš už odešel domů. Na další den se mu ale nemohl dovolat ani otec a Alexis. Když se v pondělí ráno neobjevil na letišti, Randy Shaffer nahlásil na policii jeho zmizení.  

Začalo rozsáhlé pátrání po okolí. Vyšetřovatelé se mladého muže snažili vypátrat především díky záznamům z bezpečnostních kamer. Na jednom z nich viděli, jak Brian s Clintem a Meredith jedou v 01:15 po eskalátorech do baru. V čase 01:55, tedy krátce před zavírací dobou, natočila kamera Briana venku, kde krátce mluvil se dvěma ženami. Poté, co se s nimi rozloučil, ale nezamířil na cestu domů, ale zpátky do baru. A pak dochází k tomu nejpodivnějšímu – na žádném z pořízených záběrů není zaznamenáno, že by Brian z baru někdy odešel.

Ugly Tuna Saloona. Dnes již nefunguje

Ugly Tuna Saloona měl ještě jeden východ, ale ten mohli používat pouze zaměstnanci. V té době navíc vedl do prostoru, kde probíhaly stavební práce a hrozilo riziko úrazu. Je tedy možné, že odchod Briana kamery zkrátka jen nezaznamenaly? Vytratil se muž v převleku a zmizel z města, aniž by o tom komukoliv řekl, a teď žije nový život daleko od původního domova? Nebo se stalo něco uvnitř baru a někdo se postaral, aby jeho tělo nepozorovaně zmizelo? Podle nejstrašidelnějších hypotéz jsou zbytky jeho těla stále v budově…

Policie vynaložila všechny možné prostředky pro jeho nalezení, ale nepodařilo se jí vypátrat jedinou stopu. Lidé z Brianova okolí byli poslaní na detektor lži. Jeden člověk ho odmítl postoupit – Clint. Tvrdil, že vše podstatné už vyšetřovatelům řekl a prý se nechtěl celým případem znovu probírat. Věděl o jeho zmizení víc a bál se, že se to na detektoru prokáže?

I po třinácti letech zůstává Brian Shaffer nezvěstnou osobou a jeho případ není stále uzavřený.

témata

user-avatar

Simona Knotková

3. 10. 2019 | 08:01

Zavří­t reklamu