válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž vešel před 13 lety do baru. Nikdo ho od té doby už neviděl

Muž vešel před 13 lety do baru. Nikdo ho od té doby už neviděl
Zdroj: wikipedia.org
+ 4 fotky+ 5 fotek

Před třinácti lety došlo k záhadnému zmizení Briana Shaffera. S nadsázkou lze říct, že sedmadvacetiletý student medicíny se doslova vypařil do vzduchu.

Simona Knotkova 3. října 2019

Brian Shaffer (1979) byl studentem mikrobiologie na Ohijské státní univerzitě v Columbusu. 31. března 2006 slavil společně s nejbližšími začátek jarních prázdnin. Nejprve si vyšel s otcem Randym na rodinný oběd. Muž si povšiml, že jeho syn je unavený z vyčerpávajícího biflování na zkoušky a předpokládal, že po jídle zamíří zpátky do svého bytu. Brian měl ale jiné plány. S kamarádem Williamem „Clintem“ Florencem se chystal nadcházející volno započít se vším všudy.

V devět hodin se setkali v baru Ugly Tuna Saloona, kde si dali jednoho panáka. Pokračovala návštěva několika dalších podniků. Brian mezitím zavolal své přítelkyni Alexis Waggoner, která opustila město dřív a pobývala u rodičů. Dvojice plánovala za dva dny odjet do Miami. Po půlnoci se k mužům přidala Clintova kamarádka Meredith Reed. Ta je zavezla zpátky do Ugly Tuna Saloona.

Záběr z bezpečnostní kamery ukazuje trojici na eskalátoru vedoucího do baru Ugly Tuna Saloona

Záběr z bezpečnostní kamery ukazuje trojici na eskalátoru vedoucího do baru Ugly Tuna Saloona

Brian se od svých společníků později odtrhl. Clint a Meredith chtěli po zavíračce ve dvě ráno z místa odjet, ale Briana nemohli nikdy nejít. Nedalo se mu ani dovolat. Předpokládali, že jejich kamarád nejspíš už odešel domů. Na další den se mu ale nemohl dovolat ani otec a Alexis. Když se v pondělí ráno neobjevil na letišti, Randy Shaffer nahlásil na policii jeho zmizení.

Začalo rozsáhlé pátrání po okolí. Vyšetřovatelé se mladého muže snažili vypátrat především díky záznamům z bezpečnostních kamer. Na jednom z nich viděli, jak Brian s Clintem a Meredith jedou v 01:15 po eskalátorech do baru. V čase 01:55, tedy krátce před zavírací dobou, natočila kamera Briana venku, kde krátce mluvil se dvěma ženami. Poté, co se s nimi rozloučil, ale nezamířil na cestu domů, ale zpátky do baru. A pak dochází k tomu nejpodivnějšímu – na žádném z pořízených záběrů není zaznamenáno, že by Brian z baru někdy odešel.

Ugly Tuna Saloona. Dnes již nefunguje

Ugly Tuna Saloona. Dnes již nefunguje

Ugly Tuna Saloona měl ještě jeden východ, ale ten mohli používat pouze zaměstnanci. V té době navíc vedl do prostoru, kde probíhaly stavební práce a hrozilo riziko úrazu. Je tedy možné, že odchod Briana kamery zkrátka jen nezaznamenaly? Vytratil se muž v převleku a zmizel z města, aniž by o tom komukoliv řekl, a teď žije nový život daleko od původního domova? Nebo se stalo něco uvnitř baru a někdo se postaral, aby jeho tělo nepozorovaně zmizelo? Podle nejstrašidelnějších hypotéz jsou zbytky jeho těla stále v budově…

Policie vynaložila všechny možné prostředky pro jeho nalezení, ale nepodařilo se jí vypátrat jedinou stopu. Lidé z Brianova okolí byli poslaní na detektor lži. Jeden člověk ho odmítl postoupit – Clint. Tvrdil, že vše podstatné už vyšetřovatelům řekl a prý se nechtěl celým případem znovu probírat. Věděl o jeho zmizení víc a bál se, že se to na detektoru prokáže?

I po třinácti letech zůstává Brian Shaffer nezvěstnou osobou a jeho případ není stále uzavřený.

Další články

Zavří­t reklamu