válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž utratil tisíce za kulhajícího mazlíčka. Zbytečně – pes jenom napodoboval jeho chůzi o berlích

Russell Jones si na konci minulého roku zlomil kotník. Od lékařů si vykoledoval sádru a berle a po domě se pohyboval s kulháním. Krátce poté si všiml něčeho podivného – kulhal i jeho domácí mazlíček, osmiletý pes Billy.

Thumbnail # Pejsek zůstal opuštěný na silnici. Čtyři roky čekal na své majitele
Mohlo by Vás zajímat:

Pejsek zůstal opuštěný na silnici. Čtyři roky čekal na své majitele

„V podstatě hned další den poté, co jsem si zlomil kotník a kulhal po domě, si moje manželka Michelle všimla, že chodí stejně jako já. Začali jsme se strachovat, že je s ním něco špatně, proto jsme zavolali veterináře. Do ordinace veterináře vstoupil normálně a nic mu tam nezjistili. Pak ale začal zase kulhat, Michelle to i natočila,“ vyprávěl muž v britském pořadu This Morning.

Za účet u veterináře Brit zaplatil 300 liber (cca 8,8 tisíc korun). Žádné z vyšetření včetně rentgenu ale neodhalilo cokoliv závadného. Muž si navíc všiml, že když je pes sám na dvorku, vesele pobíhá po zahradě a nejeví žádné známky kulhání. Tehdy mu došlo, že pes jenom napodobuje chůzi svého páníčka. Video kulhající dvojice se stalo hitem Facebooku, kde se dočkalo milionů zhlédnutí. Lide v komentářích žasnou nad solidaritou, jakou zvíře vůči Jonesovi projevuje.

„Soucítí s tebou! Přeju vám oběma rychlé uzdravení,“ píše například jeden z uživatelů.

Pozoruhodnou schopností psů, kdy zvířata imitují své majitele, se v roce 2011 zabývali vědci z Vídeňské univerzity. Psi byli rozděleni do dvou skupin, z nichž každá měla svého lidského „vůdce smečky“. V první skupině tento vůdce otevíral dveře svou rukou, ve druhé hlavou. Badatelé vypozorovali, že psi z jednotlivých skupin následně inklinovali k otevírání dveří stejným způsobem, jaký vypozorovali u člověka, a to bez ohledu, zda poté dostali odměnu.

Thumbnail # Ředitel firmy na psí žrádlo jedl celý měsíc jenom produkty své společnosti. Zhubl 13 kilo a má hezčí vlasy
Mohlo by Vás zajímat:

Ředitel firmy na psí žrádlo jedl celý měsíc jenom produkty své společnosti. Zhubl 13 kilo a má hezčí vlasy

To naznačuje, že psi, stejně jako lidé, podléhají automatickému napodobování a nedokážou zabránit tendenci imitovat otevírání hlavou nebo tlapkou,“ říká vedoucí studie Friederike Range.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu