válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž ukazoval, jak se dělají kruhy v obilí, policie ho zatkla

Muž ukazoval, jak se dělají kruhy v obilí, policie ho zatkla
Zdroj: mysteriousuniverse.com

Patnáct let starý případ Brita Matthewa Williamse je opravdu podivný. Je jediným občanem Velké Británie, který byl uvězněn za to, že dělal kruhy v obilí. Jeho cílem přitom bylo ukázat veřejnosti, jak se kruhy dělají a že je rozhodně nemají na svědomí ufoni. Jenže policie šla po něčem jiném.

Tomáš Chalupa 20. července 2015

Williams byl dlouhá léta znám jako tvůrce agrosymbolů. Udělal jich mnoho a na rozdíl od ostatních, nikdy se neskrýval za anonymitu a neměl radost z toho, jak se na jeho dílo slétají ufologové s konspiračními teoriemi. Své kruhy považoval jednoduše za umělecká díla. Aby provedl ještě důkladnější osvětu veřejnosti, natočil video, jak se dá vyrobit v obilí sedmicípá hvězda. Poměrně komplikovaný útvar, který by jistě mnoho ufologů označilo jako příliš složitý na to, aby ho vytvořili lidé.

„Kruhy nejsou dílem UFO, dělají je konkrétní lidé,“ prohlásil Williams. V roce 2000 ho ale zatkla britská policie, která ho obvinila, že vytvořil kruh v poli v hrabství Waltshire. Williams skončil na krátko ve vězení, přestože se k činu ihned přiznal. Policie mezitím zabavila jeho počítač údajně kvůli tomu, aby zjistila, zda nenalezne nákresy dalších agrosymbolů. Důvod byl však podle něj jiný.

Williams se totiž intenzivně zajímal o britskou základnu Rudloe Manor. Ta má ve Velké Británii podobnou pověst jako Hangár 18 v Oblasti 51 v USA. Podle ufologů tam mají Britové uskladněné mimozemské technologie i mrtvá těla neznámých bytostí z vesmíru. Williamse zatkla jednotka ze speciálního oddělení, protože se domnívala, že jeho bádání ohledně základny má sloužit teroristům z IRA nebo jiným nebezpečným skupinám. Pro toto tvrzení však neměli důkazy, takže ho zavřeli za kruh v obilí a především mu zabavili počítač. V něm však policisté nic nenašli. Ani nákresy agrosymbolů, ani žádná data o základně. Williams byl propuštěn s pokutou za poškození farmářova pole. Williams je tak dodnes jediným člověkem ve Velké Británii, který byl za podobný čin zatčen a dokonce skončil ve vězení.

Policie také vyšetřovala dalšího britského ufologa Robina Cola. Ten se snažil najít spojitost mezi vládními zařízeními a UFO a několikrát musel mluvit s agenty bezpečnostních služeb Velké Británie. Podobně dopadl také Matthew Bevan, který byl zadržen a uvězněn jednotkou pro boj s kybernetickým zločinem. Američané totiž obvinili Bevana, že je hacker a ukradl data z Wright-Pattersonovy základny. Jenže Britové Bevana brzy propustili opět pouze s pokutou. Každopádně tyto případy podle Williamse ukazují, že lovci UFO a luštitelé záhad to nemají lehké.

Další články

Zavří­t reklamu