válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž udělal ze své kočky veganku. Lidé ho za to kritizují

Muž udělal ze své kočky veganku. Lidé ho za to kritizují
Zdroj: odditycentral.com

Třiapadesátiletý Harry Bolman z australského města Golden Coast je už třicet osm let veganem. Stravu oproštěnou od živočišných produktů se rozhodl dávat také své kočce.

Simona Knotkova 27. července 2018

Australan adoptoval kočku Umu před rokem. Veganskou stravu u ní nasadil hned v prvních dnech.

„Jsem veganem od roku 1980 a všechna svá zvířata jsem krmil stejně. Uma je moje první kočka, ale před ní jsem měl ještě dva psy, kteří byli vegany po většinu svého života. Nejstarší z nich se dožil osmnácti let a oba byli velmi šťastní a zdraví. Umu jsem adoptoval před rokem a hned od začátku jsem věděl, že stejně jako já bude veganka. Odmítám mít ve svém domě živočišné produkty,“ vypráví.

I když tvrdí, že zvíře si rostlinnou stravu užívá a oplývá zdravím a vitalitou, jeho rozhodnutí se u druhých lidí setkalo s odporem. K publikovaným příspěvkům na Facebooku, kde se Bolman k veganství kočky přiznává, se většina komentujících vyjadřuje negativně. Jedním z kritiků je i veterinář Richard Gowan z kočičí kliniky v Brisbanu.

„Na naší klinice pracuje několik veganů, ale ani jeden z nich by svou kočku nekrmil veganskou dietou. Výzkumy o tomto stylu stravování koček jsou zatím značně omezené a nemáme dostatek informací, zda jim to nemůže spíše škodit,“ říká odborník.

Podle fotografií se nezdá, že by veganská strava měla Umě škodit

Podle fotografií se nezdá, že by veganská strava měla Umě škodit

Bolman podobnou kritiku odmítá. „Někteří říkají, že je to týrání zvířat a že svou kočku zabíjím. Už by ale nemohli být dále od pravdy. Můj celý životní styl je zasvěcen záchraně zvířat a Zemi. Nikdy bych nedokázal ublížit svému mazlíčkovi.“

Třebaže je kočka původem masožravec, podle jeho mínění potřebuje především taurin a arginin. Tyto dvě aminokyseliny Umě do speciálně upravené veganské stravě přidává.

„Vím, že pro Umu, sebe i celou planetu dělám správnou věc. To je jediné, na čem záleží. Proč bych měl podporovat masový průmysl a zbytečně zabíjet nespočet zvířat? Vyznávám stravu, která nikomu neubližuje. Vždycky mě strašně zklame, když vidím vegany, kteří své mazlíčky krmí masem.“

Co si o jeho přístupu k mazlíčkům myslíte vy?

Související články

Další články

Zavří­t reklamu