válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž uběhl 370 maratonů za rok, a to nikdy předtím neběhal!

+ 1 fotka+ 2 fotky

Třiatřicetiletý Rob Young dokázal naprosto nemožnou věc. Uběhl za jeden rok 370 maratonských běhů. Ale to není vše – Young navíc nebyl žádný trénovaný běžec.

Tomáš Chalupa 8. června 2016

Celá věc začala v dubnu 2014, když se Rob Young se svou partnerkou Joannou Hanaszovou díval na záběry z londýnského maratonu. Young byl typem člověka, který by maraton maximálně tak sledoval z pohovky, což mu jeho přítelkyně předhodila, a vznikla z toho sázka. Young se vsadil, že maratonů uběhne rovnou padesát. Jeho přítelkyně ho však nebrala vážně a jen se smála. Jenže na druhý den Young vstal z postele už o půl čtvrté a šel trénovat. Běžel stejnou trať, jakou běží běžci richmondského maratonu, a než šel do práce, urazil celou tuto trasu. Zjistil, že se mu běhání líbí, a do konce týdne maratonskou trať zaběhl ještě desetkrát.

Brzy se z něj stal běžecký závislák. Každý den běhal vzdálenosti rovnající se maratonům, ultrarunům a dalším vytrvalostním disciplínám. Uběhl vzdálenost rovnající se 477 maratonům, a to v 370 bězích. Jeho příběh je inspirativní, Young o něm dokonce napsal knihu. V ní odhaluje temné pozadí svého života. Jako malého chlapce ho jeho otec často bil. Několikrát jej zavřel do kufru a ten shodil ze schodů. Jednou ho málem uškrtil. Bolest a její překonání bylo něco, co si Young odnesl ze svého nešťastného dětství. A právě tato schopnost mu nyní pomáhá v běhání, protože je schopen se podle svých slov od bolesti zcela oprostit tak, jak se to musel naučit už v dětství.

Nyní zvažuje, že by běžel přes polární kruh a severní pól. Zdá se to nemožné? Pokud znáte příběh Roberta Younga, pak víte, že nemožné není vůbec nic.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu