Na konci roku měl být v Severní Dakotě zpozorován bigfoot.

Na konci roku měl být v Severní Dakotě zpozorován bigfoot. | zdroj: grandforksherald.com


Muž tvrdí, že byl na stopě bigfoota

TÉMATA: usa | bigfoot

user-avatar

Simona Knotková

30. 05. 2017 | 13:00

Pojmem "bigfoot" je označován neznámý druh dvounohého hominida, jehož existence nebyla dosud důvěryhodně prokázána. Jedno z posledních hlášení o jeho výskytu pochází ze Severní Dakoty.

Bylo 25. prosince loňského roku, když žena z městečka Ellendale v okrese Dickey County uviděla ze svého okna v kuchyni podivné stvoření. Později ho popsala jako obrovské chlupaté monstrum. V šoku zavolala pro místního zálesáka Christophera Bauera, který se vydal po tvorově stopě.

"Byl to bigfoot, seskveč, gigantopithecus, říkejte mu, jak chcete. Je skutečným zvířetem, žije tady a chci, aby to všichni věděli," řekl v rozhovoru do televize.

Stopy bigfoota měly na délku kolem čtyřiceti pěti centimetrů, na šířku kolem dvaceti a byly od sebe v metrových rozestupech. Bauer je následoval jedenáct kilometrů, než se ztratily v kopcích.

Údajná stopa bigfoota v porovnání se stopou muže

"Ve dvou místech odkopal sníh a vyhrabal z něho myš nebo hraboše," popisuje dále muž.

Ví, že mu spousta lidí nebude věřit, ale je přesvědčen, že už brzy bude z místa pořízen také video důkaz. "Tam venku se ukrývá pravda. Je to tam," uzavírá.

Věrohodnost fotografie stopy potvrdil i expert na bigfooty z univerzity v Idahu. Policie se případem však odmítla zabývat.

 

témata

user-avatar

Simona Knotková

30. 05. 2017 | 13:00

Zavří­t reklamu