válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž trpí nevyléčitelnou nemocí. Odešel proto z práce, prodal byt a se svou fenkou putuje po Americe

Muž trpí nevyléčitelnou nemocí. Odešel proto z práce, prodal byt a se svou fenkou putuje po Americe
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 9 fotek+ 10 fotek

Šestadvacetiletý Američan Trevor DeHaas trpí už odmala IgA - nefropatií, která způsobuje, že mu jeho imunitní systém napadá ledviny. Když se Trevor dozvěděl, že nemoc se rapidně zhoršila, rozhodl se pro rázný krok. V práci dal výpověď, prodal svůj byt a vydal se na cesty. Společnost mu u toho dělá fenka Kahlua.

Simona Knotkova 5. dubna 2016

„Už to není o tom, jestli budu potřebovat dialýzu či transplantaci, jako spíše, kdy se tak stane. A jestli novou ledvinu nedostanu, kdo ví. Když o tom přemýšlím, opravdu mě to děsí. Nebudu pak už totiž schopný dělat věci, které teď miluju, a třeba i pouhá procházka s Kahluou pro mě bude náročná,“ říká Trevor o svém momentálním stavu.

Zdravotní problémy před okolím nejprve tajil. Když se ale dozvěděl, že jeho ledviny pracují už jen na 50 % a začal trpět také dnou, vyšel s pravdou ven. Doufá, že by svým příběhem mohl inspirovat i druhé. „Když jsem ostatním řekl o svém stavu, ze srdce mi spadl opravdu velký kámen. Mám pocit, že teď konečně můžu žít svůj život, aniž by mě něco táhlo zpět. Život je příliš krátký na to, abyste ho namísto svých vášní a tužeb zasvětili normální rutině. A nezáleží, jestli jste nemocní nebo zdraví.“

Když přijde na plnění našich snů, většina z nás má jenom plná ústa výmluv. Tváří v tvář smrti své postoje ale měníme. A najednou všechno jde... Zkuste si z toho vzít ponaučení.

Když přijde na plnění našich snů, většina z nás má jenom plná ústa výmluv. Tváří v tvář smrti své postoje ale měníme. A najednou všechno jde… Zkuste si z toho vzít ponaučení.

Když zanechal svého zaměstnání a rozhodl se, že se i s pejskem vydá na cesty, lidé si o něm nejprve mysleli, že je blázen. Trevor ale ničeho nelituje. Za peníze z prodaného bytu si koupil drahý fotoaparát a na své putování si vydělává právě focením navštívených míst.

„Ve svém zaměstnání v korporaci jsem si připadal jako divoké zvíře uvězněné v ZOO. Můj život je teď tisíckrát jinačí. Každý den je dobrodružstvím, kdy na vás na každém rohu číhá něco nového. Jsem jako pták, kterého konečně nechali vzlétnout poté, co byl roky zavřený v kleci. Doufám, že lidé uslyší o mém příběhu a inspiruje je to ke změně, aby následovali to, co milují. Sami o sobě se dozvíte právě nejvíce, když opustíte svou komfortní zónu.“

Zájemci mohou jeho putování sledovat na Instagramu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu