válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž spolkl v klenotnictví prsten. Krádež omlouval slovy, že ho diamanty dostávají do transu

Také se vám při pohledu na diamanty zvyšuje tep a přestáváte vnímat okolí? Tak pozor, ať nedopadnete jako irský turista, kterého tato slabost údajně dovedla ke krádeži...

Simona Knotkova 4. února 2019

Čtyřiapadesátiletý Ian Campbell byl loni v říjnu na dovolené v tureckém letovisku Marmaris. Při návštěvě klenotnictví neodolal pokušení a jeden z diamantových prstenů si strčil do kapsy. Konkrétně kousek, který stál v přepočtu na naši měnu skoro 900 tisíc korun. Kvůli strachu, že bude dopaden, ho následně spolknul, což ale neuniklo pozornosti prodavače.

Na muže zavolal policii, která ho dopravila do místní nemocnice. Tam mu lékaři začali podávat projímadla a čekali, až jeho tělo prsten zpátky vydá. Ani po 36 hodinách se tak ale nestalo. Campbell tedy nakonec zamířil na operační sál, kde se o vyjmutí šperku z trávicího ústrojí postarali zkušení chirurgové. Tím ale celá komedie pro turecká média nekončila.

V půli ledna bylo zahájeno trestní stíhání, kde se žalobci začali dozvídat velmi kuriózní důvody krádeže. Campbell mimo jiné vypověděl, že v okamžiku krádeže vlastně ani nebyl při smyslech.

„Když jsem ty diamanty spatřil, upadl jsem do transu. Klenotník mi něco říkal, ale vůbec jsem ho nevnímal, jak jsem byl mimo. Když jsem pak znovu nabral vědomí, všiml jsem si, jak si diamant schovávám do kapsy. V panice, že mě klenotník přistihne, jsem ho spolkl,“ sdělil ve svém svědectví.

Poté do celého případu zapletl ještě svou zesnulou bývalou manželku, která je prý původcem jeho posedlosti diamanty. „Moje manželka zemřela během autonehody. Její tělo leželo několik dnů v jezeře. Když ho vytáhli, diamantový prsten, náš svatební, nemohli najít. Od té doby trpím obsesí na diamantové prsteny. Pokaždé když je někde vidím, musím si vzpomenout na svou ženu a cítím silné nutkání vzít si je, hlavně ty nejdražší s několika karáty.“

Nutno dodat, že žaloba podobným výmluvám neuvěřila, a irského turistu trest pravděpodobně nemine. Celý případ je stále v jednání.

Další články

Zavří­t reklamu