válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž si vymyslel, že spáchal vraždu, aby mu policie vyklidila zasypanou cestu

Muž si vymyslel, že spáchal vraždu, aby mu policie vyklidila zasypanou cestu
Zdroj: Unsplash

Ukrajinec dostal "skvělý" nápad, jak vyčistit silnici blízko svého domu od sněhu. Nahlášení falešné vraždy se mu nakonec celkem vyplatilo.

Simona Knotkova 23. února 2021

Tu situaci pravděpodobně znáte i z našich končin. Sníh hustě zasype silnice, cesta po nich je nemožná, a silničáři jsou v nedohlednu. S podobným problémem se potýkal také nejmenovaný muž z vesnice Grybova Rudnja z ukrajinské Černihivské oblasti. Namísto nadávek na zaskočené pracovníky silniční služby se s komplikaci rozhodl vypořádat po svém.

Thumbnail # Zasypaná auta a metrové závěje: Tak dopadlo v 70. letech Německo po sněhové bouři
Mohlo by Vás zajímat:

Zasypaná auta a metrové závěje: Tak dopadlo v 70. letech Německo po sněhové bouři

13. února zavolal na tísňovou linkou a jejím operátorům sdělil, že zavraždil svého nevlastního otce. Muži se údajně pohádali a mladší na staršího zaútočil nožem. Zasadil mu několik bodných ran do hrudní oblasti, kterým otčím po chvíli podlehl. Samozvaný vrah tvrdil, že se ke všemu dozná, ale policie musí nejprve přijet do jeho domu, což byl docela problém. Silné sněhové srážky jeho obydlí totiž zcela odřízly od zbytku komunikace. Nepříjemná situace trvala už několik dnů.

Pro policisty nebyl problém k domu vyslat sněžný pluh, který oblastí projížděl krátce před mužovým telefonátem. Když se ale vyšetřovatelé dostali po vyčištěné cestě na domnělé místo činu, zjistili, že je všechno jinak.

„Ihned po příjezdu zjistili, že příbuzný je skutečně v domě, ale v jednom kuse a bez jakéhokoliv zranění. Nikdo na něj nezaútočil,“ vypověděla do médií policejní mluvčí Julija Kovtun.

Jinými slovy řečeno – k žádné vraždě nedošlo. Muž se přiznal, že si všechno vymyslel, aby mu někdo konečně vyklidil cestu od neprůjezdné vrstvy sněhu. Kdo si myslí, že Ukrajinec byl za tento vtípek spravedlivě potrestán, bude asi zklamán. Policie jej sice obvinila z falešného nahlášení a maření policejního výkonu, ale celý jeho trest spočíval v pokutě 119 hřiven, tedy pouhých 91 korun.

Thumbnail # Čekají nás další Vánoce na blátě? Podívejte se, jak u nás vypadala zima v minulosti
Mohlo by Vás zajímat:

Čekají nás další Vánoce na blátě? Podívejte se, jak u nás vypadala zima v minulosti

Falešné nahlášení vraždy se tak vykutálenému muži celkem vyplatilo. Přesto se jeho příkladem raději neřiďte. Problém v podobě zasněžené cesty je u nás v posledních letech koneckonců prakticky neexistující.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu