válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž si to rozmyslel se sňatkem. Raději předstíral svůj únos

Muž si to rozmyslel se sňatkem. Raději předstíral svůj únos
Zdroj: odditycentral.com

Vstup do manželského svazku je významným životním krokem, který si někteří lidé na poslední chvíli rozmyslí. Muž z Kolumbie se nepříjemným debatám se snoubenkou rozhodl vyhnout po svém.

Simona Knotkova 6. února 2020

Nejmenovaný pětapadesátiletý muž z kolumbijského města Pitalito se měl v půli ledna stát ženáčem. Jak už to ale tak někdy bývá, na poslední chvíli dostal strach a celé zasnoubení chtěl zrušit. Co ale udělat, když svatba byla naplánovaná a snoubenec navíc neměl tu odvahu čelit své přítelkyni?

Společně s přáteli vymyslel fingovaný únos, který ho měl všech závazků navždy zbavit. Poté, co se pár dní ukrýval v kostele a předstíral, že je nezvěstný, kamarádi zavolali policii. Sdělili jí, že byli svědky toho, jak muže unesla parta ozbrojených mužů na motocyklech. Mínili, že tak bude celá věc „vyřešená“. Jak se ale později ukázalo, svůj plán nedotáhli do detailů. Krátce po oznámení se totiž rozjelo rozsáhlé policejní pátrání, do kterého se zapojila také kolumbijská armáda.

Velitel policie v Pitalitu Néstor Vargas vydal příkaz k uzavření všech cest z města a do ulic nasadil pátrací týmy. Dny hrůzy poté zažili mužovy příbuzní a nevěsta s rodinou. Nikoho by ani ve snu nenapadlo, že je celý únos pouze fingovaný, a snoubenec se tak neuvážlivým způsobem chce vyhnout své svatbě. Když situace zašla už příliš daleko, jeden z kamarádů se k celému podvodu nakonec přiznal.

„Vymysleli si historku o únosu, protože jejich kamarád si to rozmyslel a rozhodl se vycouvat ze svatby. Aby se vyhnul účasti na naplánovaném svatebním obřadě, schoval se do kostela,“ sdělil Néstor Vargas.

Nyní se muž ukrývá u příbuzných a svého činu lituje. Zajímavostí je, že to není poprvé, co se dotyčný na poslední chvíli vyhnul oltáři. Zatímco minule se tak stalo bez zásahu policie, tentokrát se trestnímu postihu ale nejspíše nevyhne. Společně se svými přáteli je obviněn z falešné výpovědi, což jim může vynést až šest let za mřížemi.

Co se týče jeho nastávající, předpokládáme, že riziko svatby je nyní už definitivně zažehnáno.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu