válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž si píchl do žíly odvar z lysohlávek, ty mu pak rostly v krvi

Muž si píchl do žíly odvar z lysohlávek, ty mu pak rostly v krvi
Zdroj: unsplash.com

V odborném magazínu Journal of the Academy of Consultation-Liaison Psychiatry se objevil popis mimořádně podivného případu. Muž si píchnul do žíly odvar z lysohlávek, což vedlo k tomu, že mu houby začaly klíčit v krevním řečišti.

Tomáš Chalupa 21. ledna 2021

Muž se léčil s bipolární poruchou a trpěl depresemi. Rozhodl se, že se začne léčit sám, a informace hledal na internetu. To, co našel, jej ale přivedlo do značných potíží. Začal totiž experimentovat s psilocybinem, přírodní psychedelickou látkou, která je obsažená asi ve 200 druzích hub, z nichž neznámější jsou lysohlávky. Ty se konzumují jednoduše tak, že se sní, ale muž se rozhodl pro úplně jiný způsob.

Uvařil z lysohlávek klasický čaj, který následně ještě přefiltroval. Výslednou tekutinu si injekční stříkačkou píchnul přímo do žíly. Vycházel z toho, že při vaření byly veškeré organické zárodky hub zničeny, ale to se bohužel nestalo. Dva dny po vpíchnutí roztoku se začal jeho stav zhoršovat, zvracel krev, bylo mu zle od žaludku a trpěl průjmy. Musel proto vyhledat lékařskou pomoc. Doktorům ale zprvu nebyl schopen vůbec říct, jak si svůj stav přivodil. Nedával žádné souvislé odpovědi.

Thumbnail # Nový výzkum říká, že nejbezpečnější drogou jsou lysohlávky
Mohlo by Vás zajímat:

Nový výzkum říká, že nejbezpečnější drogou jsou lysohlávky

Lékaři proto provedli testy a s překvapením zjistili, že v krvi muže rostou spóry lysohlávky kubánské Psilocybe cubensis. Muže dali lékaři ihned na plicní ventilaci a začali s opakovanou filtrací krve. Muž strávil v nemocnici 22 dní, pak byl propuštěn do domácího léčení a musí užívat speciální léky. Pro lékaře byl tento případ unikátní a současně varující. Opět se ukázalo, že hledat recepty na léčbu čehokoliv na internetových fórech je velmi ošidné.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu