Muž se zahanbeně skrývá před objektivy fotografů. (ilustrativní foto napravo)

Muž se zahanbeně skrývá před objektivy fotografů. (ilustrativní foto napravo) | zdroj: odditycentral.com


Muž si otevřel zubařskou ordinaci i bez vzdělání. Vše podstatné se naučil na YouTube

TÉMATA: malajsie

user-avatar

Simona Knotková

27. 02. 2017 | 07:48

"Na co chodit do školy, když se vše důležité můžu naučit z YouTube a magazínů?" řekl si nejspíše muž z malajsijského Kuantanu a založil si svou ordinaci. Na podvodníka se však přišlo a musel zaplatit tučnou pokutu.

Díky internetu se můžeme naučit mnohým dovednostem. Jsou však určité obory, kde je stále třeba roků učení a školení zkušenými odborníky. Třeba zubařina. Pětadvacetiletý Mohamad Irwan Mohd Sudi byl však jiného názoru a lékařské práci se naučil díky sledování tutoriálů na YouTube a čtení odborných časopisů.

Následně si otevřel kliniku v Perkampungan Indera Sempurna, kde několik měsíců ordinoval. V prosinci ji chtěl kvůli strachu z provalení podvodu zavřít. Ještě předtím ho ale odhalil jeden z pacientů, který ihned kontaktoval policii. V následném soudním procesu dostal Sudi pokutu ve výši více jak 230 tisíc korun. K přihlédnutím k faktu, že vážně ohrožoval zdraví svých pacientů, tak vyvázl vlastně celkem lehce.

Není to poprvé, co v Malajsii k něčemu podobnému došlo. Před deseti lety byl kupříkladu objeven falešný zubař, který ordinoval takřka tři desetiletí. Zubařskému řemeslu se prý naučil ve válce od polního doktora.

 

témata

user-avatar

Simona Knotková

27. 02. 2017 | 07:48

Zavří­t reklamu