válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž si nechutně vystřelil ze své přítelkyně. Kvůli pitce s kamarády předstíral svůj únos

Muž si nechutně vystřelil ze své přítelkyně. Kvůli pitce s kamarády předstíral svůj únos
Zdroj: odditycentral.com

Na lednovou pitku s přáteli jen tak nezapomene muž z anglického Blackpoolu. Opilecká zábava se zvrhla ve fingovaný únos a následný pobyt za mřížemi.

Simona Knotkova 2. října 2018

Zprvu to vypadalo jako obyčejný víkendový večer. Pětatřicetiletá Zoe Doyle byla doma a její o deset let starší partner Leigh Ford se potuloval venku s kamarády. Žena, která byla zrovna ve 35. týdnu těhotenství, dostala v noci ale podivný telefonát. Na druhém konci byl právě Leigh, který tvrdil, že se stal obětí únosců, a pokud žena nepošle na jejich bankovní konto peníze, fyzicky mu ublíží.

„Prvně jsem si myslela, že si ze mě jenom utahuje,“ vypráví Zoe. „Zněl ale opravdu vystrašeně. Telefon se na chvíli umlčel a poté zase zazvonil. Slyšela jsem, jak vzadu nějací muži křičí, že Leighovi uříznou nohy a pustí na něho vařící vodu. Vyhrožovali, že ho zmrzačí a uříznou mu jeho genitálie. Úplně jsem zpanikařila.“

Žena uposlechla jejich instrukce a na dané číslo konta poslala všechny peníze, které společně vlastnili – 80 liber (cca 2306 korun). Hned poté kontaktovala policii. Strážníci povolali do akce experta na vyjednávání s únosci a hlídku s helikoptérou. Jaké bylo ale překvapení, když se Leigh vrátil domů hned další ráno a vypadal, jako by se vůbec nic nestalo.

Během vyšetřování nejprve mlžil, ale po předložení video záznamů z obchodu, na kterých si s přáteli kupoval alkohol, všechno přiznal. Vysvětlil, že se z jeho strany jednalo pouze o fór, k němuž ho přemluvili alkoholem posilnění kamarádi. Parta tak od ženy získala peníze na pokračování večírku.

„Byla jsem šokovaná. Nemohla jsem prostě uvěřit, že by Leigh něco takového udělal. Mařil práci policie a já si kvůli němu prošla peklem. Navíc to byly všechno jeho peníze. Klidně je mohl utratit, pokud chtěl. Vůbec mi to nedává smysl,“ říká Zoe.

I když mu nakonec odpustila, soud pro jeho alkoholický výstřelek už žádnou toleranci neměl. Nafasoval mu nejenom pokutu v hodnotě 30 tisíc liber (cca 864 tisíc korun), ale také šestnáctitýdenní pobyt za mřížemi. Leigh tak zmeškal narození syna, kterého žena porodila v únoru.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu