válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž šel do nemocnice s poraněným ramenem, doktoři ale řešili jeho penis

Muž šel do nemocnice s poraněným ramenem, doktoři ale řešili jeho penis
Zdroj: sciencealert.com

Třiašedesátiletý muž navštívil nemocnici v New Yorku, protože ho trápila bolest v koleni po pádu na chodníku. Myslel si, že má koleno naražené, ale lékaři ale zjistili šokující věc. Jeho penis se začal měnit v kost. Ta pochopitelně v tomto orgánu u lidí nemá co dělat.

Tomáš Chalupa 3. září 2019

Muž při vyšetření kolene uvedl, že ho už nějakou dobu bolí také penis. Lékaři se proto podívali i na jeho pohlavní orgán. Rentgen ukázal, že jeho penis prochází procesem, který by se dal nazvat jako zkostnatění. Lékaři jej odborně nazvali jako intenzivní kalcifikace s podezřením na další vývoj, který mohl zasáhnout celý penis.

Tato nemoc není zcela neznámá, ale je rozhodně velmi vzácná. Doposud bylo zaznamenáno jen něco kolem 40 případů. Ke kalcifikaci dochází při hromadění kalciové soli v oblasti penisu, která začne vytvářet na jeho povrchu krustu podobnou kosti. V roce 2017 byl u třiačtyřicetiletého muže pokryt touto kostí penis z 80 procent.

Rozhodně nejde o nic příjemného, protože takový penis přirozeně bolí, a to v erektilním i klidném stavu. V případě muže v New Yorku lékaři nebyli schopni stanovit přesnou příčinu onemocnění a pouze muže informovali o jeho situaci. Ten odmítl jakoukoliv léčbu a okamžitě opustil nemocnici.

Další články

Zavří­t reklamu