válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž sedmkrát vyhrál v loterii, napsal o tom knihu a prozradil pár pravidel

Muž sedmkrát vyhrál v loterii, napsal o tom knihu a prozradil pár pravidel
Zdroj: rare.us

Šance, že vyhrajete v loterii Powerball, což je obdoba české Sportky, je stejná, jako že do vás uhodí blesk, začnete randit s topmodelkou nebo vyhrajete prezidentské volby. A pak si představte člověka, který tuto loterii vyhrál sedmkrát. Ano, čtete dobře, sedmkrát se to podařilo Richardu Lustigovi.

Tomáš Chalupa 15. června 2019

Ten o tom dokonce napsal knihu a dá se říct, že jestli někdo ví všechno o tom, jak vyhrát v loterii, je to právě on. Lustig se naštěstí rozhodl, že utrousí pár svých zásad i pro ty, kteří jeho knihu třeba nečetli. Takže pokud chcete vyhrávat, držte se těchto zásad.

Zaprvé se vyhýbejte tzv. quick-pickům, tedy převoleným tiketům, které vygeneruje počítač. Mnoho lidí to tak dělá, protože se jim nechce vymýšlet vlastní číselné řady. Jenže Lustig upozorňuje, že ne všechna čísla mají stejnou pravděpodobnost, že budou tažena. Pokud vám generátor zrovna zvolí ty méně šťastná, pak nevyhrajete. Takže vždy vypisujte čísla, která sami zvolíte.

Volte všechna čísla. Někteří lidé vybírají třeba jen ve škále od 1-31. Matematicky by se řeklo, že to není žádný problém, mohou být tažena klidně čísla od jedné do pětky, ale podle Lustiga to tak není a vždy by se měl člověk snažit obsadit celý tiket. Pokud to tak uděláte, máte mnohem větší jistotu, že se o případnou první cenu nebudete dělit, nebo se budete dělit jen s jedním či dvěma lidmi.

Držte se instinktů a neměňte své rozhodnutí. Jakmile čísla vyberete, už je neměňte. Ostatně nejde o jednotlivá čísla, hlavní cenu vám přinese jedině celý soubor čísel. Ten jste zvolili a nemá cenu se v tom znovu babrat. Prostě na první dobrou.

Nekupujte víc tiketů, než si můžete dovolit. Na sázení by neměly padnout důchody, peníze na jídlo, nedejbože bankovní splátky. Vždy by to měly být peníze, které jste ochotní postrádat a váš rozpočet nijak nezatíží jejich ztráta.

Takže až půjdete příště sázet Sportku, zkuste myslet na rady Richarda Lustiga.

Další články

Zavří­t reklamu