válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž se zamiloval do své pacientky. Několik let žil s jejím mrtvým tělem

+ 6 fotek+ 7 fotek

V roce 1940 šokoval Floridu případ rentgenologa, který doma ukrýval tělo mrtvé pacientky. Do mladé ženy se zamiloval, zatímco se ji pokoušel vyléčit z tuberkulózy.

Simona Knotkova 26. června 2020

Do pohledné Američanky s kubánskými kořeny Eleny „Helen“ Milagry de Honos se rentgenolog Carl Tanzler zakoukal v Marine Hospital ve floridském Key West, kde mladá žena podstoupila plicní vyšetření. Diagnóza bohužel nebyla přívětivá a odhalila tehdy nevyléčitelnou tuberkulózu, na kterou zemřeli i jiní členové Eleniny rodiny. Tanzler si vzal do hlavy, že ji vyléčí za každou cenu a vyzkoušel na ní množství léčebných metod a medikamentů. Mimo jiné ji také zahrnoval všemožnými dárečky a údajně jí také vyznal lásku.

Zamilovaný rentgenolog Carl Tanzler (1877-1952). Foto: historydaily.org

Zamilovaný rentgenolog Carl Tanzler (1877-1952). Foto: historydaily.org

Není jasné, zda žena tuto náklonnost opětovala. V té době byla provdaná za Luise Mesu, který ji krátce poté, co potratila, opustil. Když o rok později po vyřčení smrtelné diagnózy ve svých dvaadvaceti letech zemřela, byl to právě Carl, který zaplatil pohřeb a se svolením rodiny jí nad hrobkou nechal vystavět mauzoleum. Podle svědků hrob skoro každou noc navštěvoval a mrtvé ženě zpíval její oblíbené španělské písničky. Jeho posedlost dosáhla vrcholu v dubnu 1933, kdy se vkradl do hrobky a mrtvolu si odnesl domů. Netřeba dodávat, že tělo bylo v té době už značně rozložené. Ani to Tanzlera nezastavilo.

Oddělené části k sobě spojil pomocí drátů a věšáků, kůži nahradil hedvábnou látkou namočenou ve vosku a sádře, původní oči nahradil skleněnými a hlavu ozdobil parukou. Aby zabránil dalšímu rozkladu a eliminoval pachy, používal dezinfekční a konzervační prostředky a tělo stříkal parfémem. Podle pitevní zprávy měla být mrtvola dokonce doplněna o vaginální trubici, která měla muži umožňovat pohlavní styk. Tato informace však nebyla spolehlivě potvrzena.

Mrtvé tělo Eleny "Helen" Milagro de Hoyos (1909-1931). Foto: historydaily.org

Mrtvé tělo Eleny „Helen“ Milagro de Hoyos (1909-1931). Foto: historydaily.org

Všechno prasklo teprve o sedm let později, když do Tanzlerova domu vtrhla Elenina starší sestra Florinda. Už předtím kolovaly zvěsti, že se Tanzler zbláznil a doma uchovává tělo mrtvé pacientky, se kterou tančí u otevřeného okna. O šokujícím objevu žena ihned informovala policii, která spustila vyšetřování. Během něho se vyslýchající například dozvěděli, že Carl budoval vzducholoď, která měla s Elenou vzlétnout do vesmíru, kde ji mělo přivést k životu kosmické záření…

Případ byl nicméně ukončen ještě před vynesením rozsudku a Carl zůstal bez trestu. Co víc – veřejnost ho vesměs neodsuzovala a někteří vnímali jeho čin dokonce jako romantický. Mumifikované tělo Eleny bylo nějaký čas vystavené v pohřebním domě, kde se na něj přišlo podívat skoro sedm tisíc návštěvníků. Později byla znovu pohřbena na blíže neurčeném místě.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu