válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž se stal dobrovolně bezdomovcem. Na ulici se už 10 let stará o zatoulané psy

Muž se stal dobrovolně bezdomovcem. Na ulici se už 10 let stará o zatoulané psy
Zdroj: odditycentral.com

Cui Hengyi žil dříve životem běžného spořádaného občana. Starost o zatoulané psy ho ale vyhnala do ulic, kde žije už deset let.

Simona Knotkova 30. dubna 2017

Osmapadesátiletý muž ze Šanghaje si psy, které našel na ulici, dříve nosil do svého bytu, kde jim poskytoval potravu a veškerou péči. Množství zvířat ale vadilo sousedům, kteří si stěžovali na hluk a báli se nemocí. Cui Hengyi proto udělal životní rozhodnutí – definitivně se vzdá pohodlného zámezí a přestěhuje se na ulici. Péče o zatoulané pejsky se nechtěl vzdát za žádnou cenu.

Dnes je tomu už deset let, co bydlí na ulici a plní roli zachránce zvířat. Jeho domovem je malá budka a na živobytí si vydělává sběrem odpadků. Zatímco on si měsíčně vystačí s dvěma tisíci, na psech utratí kolem osmnácti tisíc korun. Na péči o ně ani není sám a pravidelně mu pomáhá několik dobrovolníků.

Klece se psy

Klece se psy

Deset psů s ním žije v klecích nastálo a zájemci si je mohou adoptovat. Cui je však při výběrů nových majitelů přísný. Když si už někoho vybere, chodí k němu nadále ještě na kontrolu a hlídá, zda je o psy dobře postaráno.

Aby v ulicích neobtěžoval kolemjdoucí, se zvířaty vstává brzy ráno a chodí je venčit. Druhou procházku s nimi absolvuje k večeru. Zbytek dne tráví sběrem odpadků, poslechem hudby či pouhým relaxováním. A samozřejmě se v mezičase stará i o další zatoulané pejsky, které během dne potká. Jeho práce nikdy nekončí. Dle svých slov pomohl za posledních dvacet osm let více jak tří tisícům psů.

Je to zkrátka takový skutečný superhdina naší doby.

Další články

Zavří­t reklamu