válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž se nechal zapečetit do kamene a žil v něm osm dní

Muž se nechal zapečetit do kamene a žil v něm osm dní
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Francouzský performer a umělec Abraham Poincheval přišel s podivuhodným experimentem. Umístil sám sebe do kusu vápence o hmotnosti 12 tun. Tento jeho příbytek je vystaven v Palais de Tokyo v Paříži.

Tomáš Chalupa 6. března 2017

Z Abrahama Poinchevala se stala na osm dní doslova živoucí fosilie. Svou exhibici nazval jednoduše Kámen. Osm dní pobyl v kompletní temnotě, bez možnosti slyšet jakýkoliv zvuk. Nakonec ho museli 1. března osvobodit jeho kolegové. Jediný kontakt s okolím mu umožňovaly miniaturní otvory v kameni, kterými přicházel dovnitř zvuk.

V kameni je vytesána kaverna ve tvaru sedícího člověka s nataženými pažemi. Právě do ní se umělec na osm dní uzavřel. Měl tam dostatek potravy a vody, lahve na moč a pytlíky na exkrementy. Také jeden mobilní telefon, který byl určen jen k použití v případě nenadálých problémů.

Poincheval uvedl, že největším problémem nebyla klaustrofobie, ale spánek, který byl z počátku hodně nepohodlný. Jinak si prý svůj kamenný azyl docela užíval, bylo prý zajímavé poznat si na vlastní kůži, jak „stárne“ kámen.

Abraham Poincheval je na podobné bizarní experimenty odborník. Strávil už 20 dní uvnitř vycpaného medvěda a devět dní byl pohřben pod velkým kamenem, týden pak prožil na vrcholu vysoké tyče na vlakové stanici a 20 dní v podzemí jako lidský krtek. Jen u takového člověka se dá říct, že si mnohadenní pobyt uvnitř kamene opravdu užil.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu