válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž požaduje souboj se svojí exmanželkou samurajskými meči, chce tak urychlit rozvod

Muž požaduje souboj se svojí exmanželkou samurajskými meči, chce tak urychlit rozvod
Zdroj: allthatsinteresting.com

Rozvod se často vleče, bývá to někdy i dost nechutná záležitost, kdy oba partneři na sebe jen kydají špínu. Podobné martýrium zažívá i čtyřicetiletý David Ostrom. Ten je zároveň velký milovník Japonska a samurajského stylu života. Rozhodl se proto svou exmanželku vyzvat na souboj samurajskými meči.

Tomáš Chalupa 11. července 2020

Ostrom toto stanovisko předal prostřednictvím svého právního zástupce soudu. Tvrdí v něm, že souboje nikdy nebyly žádným zákonem v Americe explicitně zakázány a že tímto soubojem by se celý proces urychlil a vyřešil. Preferuje prý souboj meči katana nebo wakizaši. Ostrom si dal dokonce tu práci, že vyhledal podobné precedentní případy. Před 200 lety, přesně v roce 1818, prý souboj na meče povolil v konkrétním případě britský soud.

Snaha vyřešit spor soubojem je zřejmě vyústěním dlouhotrvajících problémů. Ty má Ostrom nejen se svou exmanželkou, ale hlavně jejím právním zástupcem Matthewem Hudsonem. „Moje absurdita se setkala s jeho absurditou,“ řekl k tomu sám Ostrom. Podle něj je Hudsonovo chování arogantní a jeho požadavky přemrštěné. Přesněji je ale nespecifikoval. Jeho výzva souboje na meče tak není adresována ani tak jeho exmanželce, ale spíše jejímu obhájci. Jak sám píše, je si vědom toho, že žena není schopná ovládat meč stejně jako muž, a proto by Hudson měl boj podstoupit jako její paladin.

Svou žádostí Ostrom zřejmě dosáhl jen dalšího zhoršení svého postavení v celém sporu. Hudson na něj reagoval nejen odmítnutím, protože „souboj může skončit smrtí a také udělením mnoha pokut“, ale také začal požadovat omezení Ostromových práv na setkávání se svými dětmi. Rovněž chce, aby podstoupil psychologické vyšetření.

Ani tím celá věc ale neskončila. Ostrom napsal, že Hudson se mýlí a souboj vždy nemusí končit smrtí. Podle tradic stačí, když soupeř „zbaběle vykřikne“ zřejmě při utržení zranění, a tím souboj končí. Podle Ostroma odmítnutím souboje Hudson projevil zbabělost a souboj tak prohrál takříkajíc kontumačně.

Podobně jako Ostrom se domáhal řešení finančního sporu právník Richard Luthmann, který byl ve sporu s městem New York. Podobné návrhy se prý v poslední době šíří a může za to zřejmě seriál Hra o trůny, kde bylo řešení sporů prostřednictvím souboje zmíněno hned několikrát.

Další články

Zavří­t reklamu