válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž pomohl čtveřici vran. Odvděčily se mu malými dary

Muž pomohl čtveřici vran. Odvděčily se mu malými dary
Zdroj: boredpanda.com

Stuart Dahlquist ze Seattlu je milovníkem ptáků. Naposledy zachránil život rodince vran.

Simona Knotkova 15. dubna 2019

„Vrány jsou úžasná stvoření, vnímal jsem je tak už do doby, kdy jsem byl malý kluk. Ptáci všeho druhu jsou zásadní částí mého života. Rád je sleduju, poslouchám jejich volání, poznávám je… A samozřejmě jim také pomáhám, když je třeba,“ vypraví šestapadesátiletý muž.

Rodina vran do jeho života vstoupila před čtyřmi lety. „Hnízdily v široké douglasce na našem dvoře. Často jsme slýchali hlasy ptáčat, která chtěla nakrmit. Jednoho dne vypadla z hnízda, ale nemohla ještě létat. Vrátili jsme je proto zpátky ke stromu a rodiče – pěkně na nás naštvaní – si je vzali zpátky. Od té doby jsme je začali krmit.“

V půli března letošního roku se mu ptáci odvděčili po svém. Dva dny po sobě muži přinesli malý dárek – borovicovou větvičku s uzávěrem od plechovky. „Nebylo to od nich jenom štědré. Bylo to kreativní. Bylo to umění. Úplně mě to dostalo,“ svěřil se Stuart na sociální síti, kde se jeho příběh stal virálem.

Dodává, že každý člověk si může ochočit volně žijícího ptáka, pokud se k němu zvíře dostane ve velmi raném věku.

„Mladé ptáky si můžete velmi snadno ochočit. Jako dítě jsem se staral třeba o červenku nebo straku. V dospělosti mi dělají společnost především vrány. Asi deset let jsme měli jednu, kterou jsme pojmenovali Judge. Byl to úžasný mazlíček a měli bychom ho možná dodnes, kdyby ho jednou v noci nesežrali nějací mývalové. Kromě Judge jsme zachránili ještě několik dalších vran.“

Ptáky krmí kvalitním masem pro kočky. „Vrány ve skutečnosti nemají tolik rády zrní, jak si spousta lidí myslí,“ poznamenává.

Aby předešel jakékoliv možné kritice, na závěr také doplňuje, že všichni z opeřenců se do jeho péče dostali přirozeně. „Našli jsme je zraněné, vypadnuté z hnízda nebo opuštěné. Nikdy neberte ptáče z hnízda jeho rodičům,“ uzavírá.

Další články

Zavří­t reklamu