válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž plní přání své zesnulé manželky. Vytvořil zahradu, kterou společně plánovali

Muž plní přání své zesnulé manželky. Vytvořil zahradu, kterou společně plánovali
Zdroj: imgur.com
+ 16 fotek+ 17 fotek

Muž z Texasu přišel před dvěma lety o manželku. Se smutkem se rozhodl vypořádat aktivně. Pracuje na zahradě, kterou společně chtěli jednoho dne vybudovat.

Simona Knotkova 5. listopadu 2019

Manželce Texasana nebylo ani třicet let, když upadla do kómatu, ze kterého se už nikdy neprobudila. Muž, prezentující se na stránce imgur pod přezdívkou Webmaster3000, rázem přišel o ženu, která po jeho boku stála sedm let. Smutek byl obrovský a Američan hledal cesty, jak se s ním vypořádat.

„Nemůžu ani popsat, v jakém stresu jsem byl, fungoval jsem na autopilota. Neskutečně mě to zdrtilo. Musel jsem udělat něco, co nemělo nic společného s tím smutkem. Vždycky jsem jí sliboval, že až se přestěhujeme do společného domu, postavíme si zahradu. Chtěli jsme vybudovat takovou, kterou by nikdo v okolí nepřehlédl. Zpětně vlastně nevím, jak nás něco takového napadlo. Kromě dvou kytek v květináči jsme nikdy nic nepěstovali. Zapomínal jsem zalívat,“ píše ve svém příspěvku.

Na jaře roku 2017 se pustil do výsadby. „Měl jsem jen holý trávník, jílovitou hlínu, lopatu… Hodiny a hodiny googlování. A pak jsme vysadil svou první rostlinu. Myslím, že by na mě byla pyšná. Ona byla plánovač, já byl muž činu. Když říkám, že jsme byli partneři, myslím to vážně. S našimi silnými a slabými stránkami jsme se navzájem doplňovali, jako bychom byli stvořeni pro to být jedním útvarem.“

Všechno to začalo jednou vysázenou rostlinou

Všechno to začalo jednou vysázenou rostlinou

U zahrady se pravidelně zastavovali kolemjdoucí, kteří sledovali, jak se zeleň každým dnem rozrůstá. Jeden z nich se rozhodl muži věnovat sukulenty. Také on se vypořádával s bolestnou ztrátou.

„Řekl mi, že čistí skleník a nějaké rostliny mi může dát. Odpovědel jsem mu, že žádné další momentálně nechci kupovat. On ale tvrdil, že mi je věnuje. Jak jsem se později dozvěděl, jeho syn byl ředitelem botanické zahrady a zároveň působil v ozbrojených silách. Zemřel. Na další den jsem se ráno probudil a našel jsem v zahradě nový přírůstek od ‚rostlinné víly‘.“

V příspěvku na fóru Texasan nakonec přiznává, že aniž by zaznamenal, že se to děje, nakonec se cítil zase lépe. Jeho zahradnický progres si můžete prohlédnout v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu