válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž plní přání své zesnulé manželky. Stará se o bandu hladových mývalů

Muž plní přání své zesnulé manželky. Stará se o bandu hladových mývalů
Zdroj: Unsplash

Raccoon Whisperer - tak si říká muž z Nového Skotska, který na stejnojmenném YouTube kanálu publikuje videa s mývaly. Jedno z jeho posledních krmení se dočkalo přes deset milionů zhlédnutí.

Simona Knotkova 22. listopadu 2020

„Tohle byl projekt mé manželky. V roce 2003 zemřela na rakovinu a na své smrtelné posteli mě prosila, abych se postaral o mývaly, kočky a její matku. Tohoto úkolu jsme se ujal se ctí,“ vypráví James Blackwood o počátku neobvyklé aktivity. V roce 1999 přivedla jeho žena domů zraněného mývala, kterého srazilo auto. YouTube kanál Raccoon Whisperer si muž založil o osm let později a dnes se může pyšnit více než 328 tisíci odběrateli.

Thumbnail # V Torontu vznikl pietní pomník za mrtvého mývala. Dostal smuteční růži a poslední cigaretu!
Mohlo by Vás zajímat:

V Torontu vznikl pietní pomník za mrtvého mývala. Dostal smuteční růži a poslední cigaretu!

Největšího úspěchu se dočkalo video, které zveřejnil na začátku listopadu. Blackwood je na něm vidět v obležení dvaceti pěti mývalů, které krmí párky a dalšími pochutinami. „Sněžilo a venku byl mráz. Mývalové byli velmi hladoví a věděli, že se musí předzásobit na dlouhou zimu,“ vysvětluje penzionovaný člen Královské kanadské jízdní policie v popisku videa.

Mývalové jsou zvyklí, že jim muž nosí jídlo kolem jedenácté večer.V tu dobu se shlukují kolem zadních dveří jeho domu a trpělivě čekají, až vyjde ven.

Podle směrnic kanadské provincie Nové Skotsko by lidé neměli krmit divoce žijící zvířata a neměli by zasahovat do jejich přirozeného prostředí. Někteří lidé se strachují, že pokud muž náhle zemře, zvířata přijdou o zdroj potravy a zahynou. Blackwood se podobného scénáře nebojí, protože ví, že mývalové, kteří hodují na prahu jeho domu, se sezónu od sezóny mění, jak zvířata migrují okolím, a žádná z malých šelem tedy není výlučně závislá na jeho krmení.

Všechno jídlo a zdravotní péči obstarává Kanaďan ze své vlastní kapsy a nehodlá na tom nic měnit. Z toho důvodu odmítá i četné nabídky finanční pomoci z řad jeho fanoušků.

„Děkuji vám za vaše milé nabídky peněz a darů, ale nemohu je přijmout. Raději je věnujte vaší místní pobočce SPCA (Organizace pro prevenci týrání zvířat, pozn. red.) nebo zvířecímu útulku ve vaší oblasti,“ vzkazuje všem dobrodincům.

Další články

Zavří­t reklamu