Čtyřicetiletý Mnichovan Benjamin David pracuje jako tiskový mluvčí a do práce nechodí ani nejezdí, ale plave.

Čtyřicetiletý Mnichovan Benjamin David pracuje jako tiskový mluvčí a do práce nechodí ani nejezdí, ale plave. | zdroj: CBC


Muž plave každý den v řece do práce, aby se vyhnul dopravní zácpě

TÉMATA: lidé | německo | mnichov | doprava

user-avatar

Yvonne K.

4. 10. 2017 | 09:00

Většina lidí v Mnichově cestou ráno do práce uvízne někde v dopravní zácpě nebo se mačká v přeplněných vagonech metra. Pro čtyřicetiletého Benjamina Davida je však dojíždění do práce osvěžující relaxací. Každé ráno totiž skočí do řeky a dva kilometry plave po proudu.

Benjamin David býval dřív jedním z tisíců Mnichovanů, kteří se snažili dopravit do zaměstnání po frekventovaných silnicích nebo cyklistických stezkách, ale před dvěma lety se přiklonil k méně rušné alternativě – řece Isar. Ta totiž teče kolem jeho bytu na Baldeplatz. Dřív se lidé po této řece běžně plavili na člunech a jednu dobu to byla jedna z nejoblíbenějších tras mezi Vídní a Římem. Jenže místo plavby na člunu se Benjamin rozhodl do práce plavat.

Každé ráno tak skočí do řeky a asi půl hodinu mu trvá, než doplave k místu, kde pracuje. Osuší se ručníkem, oblékne se a suchou nohou přejde do kanceláře, kde si dá šálek kávy a v poklidu počká na kolegy, než se do práce proderou hustým dopravním provozem. Benjamin David si za dopravní trasu zvolil řeku Isar.

Jistě vás napadne řada nevýhod, spojená s tímto neobvyklým způsobem dojíždění do práce, ale vězte, že Benjamin si uměl poradit. Aby si nepromočil věci, používá speciální batoh zvaný Wickelfish, který je jednak vodotěsný a také se naplní vzduchem, když se zavře, takže funguje jako bóje. Tuhle vychytávku navrhli ve Švýcarsku, kde se plavání do práce stalo opravdu velkým hitem. Batoh udrží Benjaminův laptop, papíry i oblečení v suchu a navíc mu umožní se jen tak nechat unášet proudem řeky, když mu dojdou síly plavat.

Podle počasí a teploty volí Benjamin, co si vezme na sebe. Někdy mu postačí jen šortky, jindy se navlékne do neoprenu, ale pokaždé má gumové boty do vody. Lidé totiž hází do řeky všelijaké věci, od skleněných lahvi až po bicykly, takže mu tato obuv poskytuje náležitou ochranu před zraněním. Když mu dojde dech, nechá se nadnášet batohem a unášet proudem řeky.

Zatím je Benjamin David jedinou osobou v Mnichově, která se po řece Isar dopravuje do práce. Ale kdo ví, zda ho někdo další nebude následovat, protože každoročně se do tohoto německého města přistěhuje okolo 30 000 lidí, takže dopravní provoz v budoucnu nezřídne, ale naopak dál bude houstnout. 

 

user-avatar

Yvonne K.

4. 10. 2017 | 09:00

Zavří­t reklamu