válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž odcházející do důchodu se dočkal překvapení. Šéf za něho doplatil hypotéku

Vztahy na pracovišti jsou mnohdy krkolomné. O to větší štěstí měl Američan, který si jako dar na rozloučenou do důchodu odnesl splacenou hypotéku.

Simona Knotkova 9. března 2020

Albert Brigas je veterán z vietnamské války, ve které působil jako letecký mechanik. Od roku 2006 pracoval v opravně historických vozidel Renown Auto Restoration v texaském San Antoniu. Právě zdejší majitel Rudy Quinones mu ke konci pracovní kariéry nachystal překvapení.

V půli loňského roku mu Brigas sdělil, že v dalším roce plánuje odejít do důchodu, v němž by se mohl konečně naplno věnovat své rodině a vnoučatům. Dřívější odchod si nemohl dovolit kvůli hypotéce, kterou splácel už 24. rokem. Quinones se zachoval jako skutečně velkorysý šéf a Brigasovi řekl, že zbylých 5 tisíc dolarů (cca 113 tisíc korun) zaplatí za něj. Jak se nechal majitel opravny slyšet, z jeho strany se jedná o projev díků za mužovu oddanou práci.

„Albert je skromný a extrémně pracovitý člověk, který by se pro každého roztrhal. Dělal pro nás množství práce. Byl to automechanik, staral se o obchod, nakupoval součástky, roznášel zásilky, řídil, dělal pro nás zkrátka všechno a pokaždé se na něho dalo spolehnout. Chodil do práce i nemocný, nikdy nepřišel pozdě. Byl to zkrátka jeden z těch zaměstnanců, kteří svou práci vykonávají se skutečnou hrdostí,“ řekl Quinones do médií.

Brigas, který se dočkal předčasného důchodu i předčasně splaceného domu, ve kterém bydlí společně se svou manželkou Sylvou, netajil před novináři radost. „Jsem velmi překvapený a velmi vděčný. Je to skutečně úžasný člověk,“ řekl o svém, dnes již bývalém zaměstnavateli.

I když se cesty obou mužů nyní rozdělili, Quinones věří, že je Brigas bude i nadále navštěvovat. „Pořád bude součástí naší rodiny. Bydlí jen deset minut od obchodu, pořád sem může chodit popovídat si s ostatními, zabít čas. Vždycky tady bude vítán.“

Doufá, že jeho gesto solidarity inspiruje také další jedince na vedoucích pozicích, aby se za dobře odvedenou práci uměli odvděčit.

Další články

Zavří­t reklamu