Todd May a jeho nález údajné lebky bigfoota.

Todd May a jeho nález údajné lebky bigfoota. | zdroj: dailymail.co.uk


Muž našel lebku bigfoota, podle vědců jen divný kámen

TÉMATA: záhady | kryptozologie | nálezy | bigfoot

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 06. 2016 | 14:00

Todd May z amerického státu Utah našel v zemi velkou lebku. Podle něj je to lebka tajemného bigfoota. Muž shodou okolností hledání tohoto záhadného tvora zasvětil velkou část svého života. A nyní tvrdí, že uspěl. Vědci mají ovšem na celou věc trochu jiný názor.

Todd May našel lebku nedaleko svého domu ve městě Ogden v Utahu. Když se procházel kolem, stoupl na pětatřicet kilogramů vážící objekt, ve kterém rozpoznal zkamenělou lebku sasqatche neboli bigfoota. Našel ji po pouhé půlhodince hledání a zdaleka to není jeho první nález. Muž už dříve v okolí Ogdenu našel mnoho fosilií bigfoota, většinou nápadně se podobajícím kamenům. Právě to je ostatně hlavní problém i jeho posledního nálezu. Profesor Jesse Carlucci například po zhlédnutí jeho poslední fotografie prohlásil: "Není to nic jiného než velký zvětralý kámen." Lebka, nebo jen kámen? Toť otázka.

Jenže Todd May si stojí za svým. Tvrdí, že jeho snažení mu hatí spousta haterů a také jiných hledačů, kteří mu údajně jeho úspěchy nepřejí. Podle Carlucciho je však celá věc jasná. Pokud by byla skutečně nalezená lebka, byla by velmi lehká a křehká a především by obsahovala kosti. To, že něco zkamení, neznamená, že se z toho stane kámen.

Bigfoot, jak jej v roce 1967 zachytil Bluff Creek Roger Patterson.

Bigfoot je něco na způsob sněžného muže neboli yettiho, ovšem má se vyskytovat hlavně v Kanadě nebo severních státech USA. Jde o velkého hominida, vysokého kolem tří metrů. Jeho pozorování jsou častá, historek o něm koluje rovněž mnoho, ale jak už to tak bývá, stále chybí to jediné – důkaz jeho existence. Ovšem Todd May tvrdí, že ho právě našel. 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

7. 06. 2016 | 14:00

Zavří­t reklamu