válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž našel lebku bigfoota, podle vědců jen divný kámen

Muž našel lebku bigfoota, podle vědců jen divný kámen
Zdroj: dailymail.co.uk

Todd May z amerického státu Utah našel v zemi velkou lebku. Podle něj je to lebka tajemného bigfoota. Muž shodou okolností hledání tohoto záhadného tvora zasvětil velkou část svého života. A nyní tvrdí, že uspěl. Vědci mají ovšem na celou věc trochu jiný názor.

Tomáš Chalupa 7. června 2016

Todd May našel lebku nedaleko svého domu ve městě Ogden v Utahu. Když se procházel kolem, stoupl na pětatřicet kilogramů vážící objekt, ve kterém rozpoznal zkamenělou lebku sasqatche neboli bigfoota. Našel ji po pouhé půlhodince hledání a zdaleka to není jeho první nález. Muž už dříve v okolí Ogdenu našel mnoho fosilií bigfoota, většinou nápadně se podobajícím kamenům. Právě to je ostatně hlavní problém i jeho posledního nálezu. Profesor Jesse Carlucci například po zhlédnutí jeho poslední fotografie prohlásil: „Není to nic jiného než velký zvětralý kámen.“

Lebka, nebo jen kámen? Toť otázka.

Lebka, nebo jen kámen? Toť otázka.

Jenže Todd May si stojí za svým. Tvrdí, že jeho snažení mu hatí spousta haterů a také jiných hledačů, kteří mu údajně jeho úspěchy nepřejí. Podle Carlucciho je však celá věc jasná. Pokud by byla skutečně nalezená lebka, byla by velmi lehká a křehká a především by obsahovala kosti. To, že něco zkamení, neznamená, že se z toho stane kámen.

Bigfoot, jak jej v roce 1967 zachytil Bluff Creek Roger Patterson.

Bigfoot, jak jej v roce 1967 zachytil Bluff Creek Roger Patterson.

Bigfoot je něco na způsob sněžného muže neboli yettiho, ovšem má se vyskytovat hlavně v Kanadě nebo severních státech USA. Jde o velkého hominida, vysokého kolem tří metrů. Jeho pozorování jsou častá, historek o něm koluje rovněž mnoho, ale jak už to tak bývá, stále chybí to jediné – důkaz jeho existence. Ovšem Todd May tvrdí, že ho právě našel.

Další články

Zavří­t reklamu