Fenka Leialoha utrpěla strašná zranění a přišla o svou srst, přesto přežila zásluhou veterinářů

Fenka Leialoha utrpěla strašná zranění a přišla o svou srst, přesto přežila zásluhou veterinářů | zdroj: allthatisinteresting.com


Muž na Havaji zaživa pohřbil psa, předtím ho posekal mačetou

TÉMATA: psi | zvířata

user-avatar

Tomáš Chalupa

19. 07. 2019 | 10:00

Leialoha znamená v původním jazyce obyvatel Havajských ostrovů milované dítě. Takové jméno dali lékaři fence, kterou zaživa zahrabal do země její majitel.

Když byla fenka nalezena, měla na sobě četná zranění a byla pohřbena do písku na havajské pláži Oahu. Psa se podařilo náhodou najít zřejmě jen těsně předtím, než by zemřel. Muže se podařilo vypátrat. V době činu byl ozbrojen mačetou.

Pejsek byl předán veterinářům a momentálně je mimo nebezpečí ohrožení života. Lékaři z veterinárního střediska fenku pojmenovali Leialoha tedy Milované dítě. Láska je totiž to, co ve svém životě zřejmě vůbec nepoznala.

Leialoha má na celém těle popáleniny a četné sečné rány od mačety. Přišla také o 90 procent své srsti. „Když jsme jí poprvé koupali, krvácela z každého centimetru svého těla,“ popsal hrůzný stav Leialohy jeden z ošetřujících veterinářů.

Lékaři i ochránci zvířat jsou přesvědčeni, že fenku se její majitel nepochybně pokusil usmrtit, a to zvláště trýznivým způsobem. Nebylo to zanedbání péče, ale snaha zabít co nejbolestivěji svého psa a pak se jej zbavit.

„Je neobyčejně silná, tvrdá a úžasná holka. Nevzdala to a bojovala o každý další den naživu,“ dodal veterinář. Leialoha už putovala k náhradní rodině a podle všeho její noční můra navždy skončila. Bohužel pachatel činu zřejmě ani nestane před soudem. Zákon je v případě týrání zvířat velmi špatně nastavený. Pokud nemáte video, jak někdo týrá zvíře, prakticky jej nelze usvědčit. Fakt, že muž nejenže neskončil u soudu, ale nesměla být ani zveřejněna jeho identita, vzbudil u veřejnosti na sociálních sítích pozdvižení. Zákonné prostředky na jeho postih ale bohužel neexistují, a to i přes to, že byl nalezen nedaleko psa s mačetou v ruce. Leialoha se za své utrpení sice spravedlnosti nedočká, ale má to nejdůležitější – svůj život a lásku lidí, kteří o ni pečují.

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

19. 07. 2019 | 10:00

Zavří­t reklamu