V některých státech USA je věrnost dokonce zakotvena v právu, včetně postihů za její nedodržení.

V některých státech USA je věrnost dokonce zakotvena v právu, včetně postihů za její nedodržení. | zdroj: odditycentral.com


Muž musí zaplatit téměř 9 milionů za to, že svedl manželku

TÉMATA: manželství | mezilidské vztahy | nevěra | cizoložství | zákony | soudy | spojené státy | soudní případy

user-avatar

Yvonne K.

19. 10. 2018 | 10:00

Pokud u nás někomu odloudíte manžela nebo manželku, maximálně riskujete, že schytáte pár facek a dostanete se do řečí. Nevěra se čím dál více toleruje, to však neplatí pro některé státy v USA. Tam vám za rozvrat manželství hrozí, že přijdete o slušný balík peněz.

Šestnáct měsíců trvající milostná aféra přišla Texasana Francisca Huizara pěkně draho. Soud ve městě Durhamu v Severní Karolíně mu uložil zaplatit Keithu Kingovi odškodné 8.8 milionů dolarů za to, že svedl jeho ženu a rozvrátil mu manželství.

King, který je majitelem společnosti provozující cyklistická show, žije v Severní Karolíně, kde je legální žalovat třetí stranu za cizoložství a udržování mimomanželského vztahu. Když se od něj manželka odstěhovala, nemeškal a podal žalobu na milence za spáchání cizoložství a “zcizení lásky”, za způsobení citové i finanční újmy a rovněž za napadení a ublížení na těle při jedné hádce. Soud zahrnul množstvím přesvědčivých důkazů včetně výpisu telefonních hovorů, účtenek z hotelů a příspěvků na sociálních sítích.

Ačkoliv manželka se u soudu bránila tím, že jejich manželství tou dobou bylo již v troskách, soud dal pro nedostatek důkazů za pravdu jejímu manželovi. Ten tvrdil, že do doby, než ji svedl Huizar, neměli mezi sebou žádné neshody. Huizar však kolem jeho ženy vytrvale kroužil, poblíž jejich domu si pronajal hotelový pokoj, a když rodina odjela na dovolenou, byl jim hned v patách a číhal na příležitost, kdy se manžel vypaří. “Prostě se vždycky někde příhodně objevil,” okomentovala to Kingova právnička Joanne Foilová a dodala: “Vzhledem k míře jeho aktivity nebylo možné toto manželství nijak zachránit.”

Huizarovi nepomohlo ani svědectví jeho milenky, která se sama doznala, že jej uháněla a že její vztah s o 15 let starším manželem byl problematický už od samého začátku.  

Kromě 8,8 milionů odškodného soud Huizarovi uložil ještě další finanční kompenzaci za ušlý zisk, neboť podvedený manžel trpěl posttraumatickou stresovou poruchou a jeho manželka opustila firmu. Keith King vysouzené miliony sice označil za bezvýznamnou výhru, milence své ženy tím zřejmě na celý život zadlužil. V některých státech světa se zkrátka vztah s vdanou ženou (či ženáčem) krutě nevyplácí.

user-avatar

Yvonne K.

19. 10. 2018 | 10:00

Zavří­t reklamu