válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž měl dlouhodobé zdravotní potíže. Po čtyřech letech objevili lékaři v jeho srdci párátko

Muž měl dlouhodobé zdravotní potíže. Po čtyřech letech objevili lékaři v jeho srdci párátko
Zdroj: odditycentral.com

S netradičním případem se setkal personál nemocnice ve městě Nan-ning v čínské provincii Kuang-si. Muž, který si dlouhodobě stěžoval na zdravotní komplikace, měl v srdci zapíchnuté párátko.

Simona Knotkova 22. února 2019

Devětadvacetiletý muž uváděný médii zkráceně jako Čou si na špatné zdraví stěžoval už přes čtyři roky. Jeho plíce byly neustálé zanícené a on trpěl vysokými horečkami. Žádné lékařské vyšetření však nedokázalo odhalit konkrétní příčinu. Existovaly pouze nepotvrzené domněnky, že Čou trpí sepsí organismu nebo leukémií. Vleklé zdravotní komplikace přitom muže stály jmění. V přepočtu na naši měnu utratil za zdravotnickou péči závratných 678 tisíc korun.

Teprve nedávná srdeční operace objevila něco, co všechny záhadné potíže vysvětlilo. Lékaři z nemocnice v Nan-ningu nevěřili svým vlastním očím, když v pravé předsíni jeho srdce našli zapíchnuté šesticentimetrové párátko.

Není přesně jasné, jakou cestou se cizorodý předmět do orgánu dostal. Podle doktorů ho muž nejspíše nevědomky vdechl, párátko propíchlo stěnu jeho pravé plíce a následně putovalo do srdce.

Na neobvyklou nehodu vnesl více světla sám Čou. Když chodí pít s kamarády, má prý zvyk, že si do skleničky dává párátko, aby poznal, která je jeho. V minulosti už podobným způsobem párátko spolkl. Tehdy se mu ale jenom zaseklo v krku a on byl schopen si ho prsty vyndat. Párátko, kvůli němuž čtyři roky trpěl chatrným zdravím, musel spolknout, aniž by si toho vůbec všiml.

Po operaci, která proběhla na začátku ledna, je mladý Číňan už naštěstí v pořádku a vypadá to, že se jeho stav obejde bez dalších následků.

Dle vyjádření doktorů měl Čou velké štěstí. Zástupce ředitele Wen Čao-chuej z kardiologického oddělení v Nan-ning sdělil, že je velmi ojedinělým jevem, aby chirurgové při operaci srdce nalezli cizorodý předmět. Bez operativního zákroku by lékaři neměli šanci párátko v srdci objevit a potíže muže by nadále přetrvávaly. Je také ku podivu, že Čou s párátkem v tak důležitém orgánu, jako je srdce, vůbec dokázal přežívat.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu