válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž, který nebyl? Benjaman Kyle už jedenáct let netuší, kdo je. A neví to ani nikdo jiný.

Muž, který nebyl? Benjaman Kyle už jedenáct let netuší, kdo je. A neví to ani nikdo jiný.
Zdroj: en.wikipedia.org

Znáte taková ta rána, kdy si absolutně nepamatujete, co se dělo předešlý večer? Každý to asi někdy po bujarém večírku zažil. Ale představte si ráno, kdy se probudíte na ulici, bez oblečení a bez vzpomínek. Nejen na předchozí den, ale na celý váš život. Přesně to se stalo Benjamanu Kyleovi v roce 2004. Dodnes si nevzpomněl.

Crazy Eyes 5. července 2015

31. srpna 2004 byl v americké Georgii, u místní pobočky rychlého občerstvení Burger King, nalezen muž ve věku mezi padesáti a šedesáti lety v bezvědomí. Ležel na chodníku zcela nahý, bez jakýchkoliv dokladů a celý od krve. Po přivolání záchranné služby a policie se sice podařilo muže probudit, strážníci se od něj ale příliš nedozvěděli. Vůbec totiž netušil kdo je, kde je a co tam dělá.

Amnézie není nic výjimečného, případ Benjamana Kylea, jak se muži začalo přezdívat, ale výjimečný je. Uběhlo celých jedenáct let a on stále nemá nejměnší ponětí, kým dříve býval. A co je na celé věci nejzvláštnější – ačkoliv jeho příběhu a fotografií byly plné noviny i televize, nikdy se nikdo nepřihlásil, že by Benjamana znal. Nic neobjevila dokonce ani FBI, která se tajemným přápadem začala zabývat v roce 2007. Kyleovy otisky prstů nevykazují shodu s její evidencí ani s databází vojenských a vládních pracovníků. Žádnou shodu vyšetřovatelé nenašli v databázi na rozpoznávání obličejů.

Kdo jsem?

Kdo jsem?

Málé útržkovité vzpomínky Kyleovi zůstaly, na sestavení celé skládačky ale zdaleka nestačí. Záhadný muž si například vybavuje několik lokalit z amerického Indianapolis, je tedy možné, že v těch končinách strávil dětství. Velmi pravděpodobně také pracoval v odvětví gastronomie, zůstaly mu totiž široké znalosti z přípravy jídel a chodu restaurace.

Jediným záchytným bodem se tak staly testy DNA, i ty se ale nakonec ukázaly být slepou uličkou. Dovedly sice vyšetřující tým ke dvěma rodinným větvím – Powellům a Davidsonům, bylo odhaleno i několik vzdálených bratranců a sestřenic, nikdo z nich ale Benjamana osobně ani z doslechu neznal.

Osud muže, který spíš než realitu připomíná filmový scénář, rozvířil mnoho teorií. Podle těch nejdivočejších je Kyle cestovatel v čase či dokonce mimozemšťan, někteří tvrdí, že mohl být v minulosti součástí nějakého tajného vládního programu a jeho identita byla vymazána záměrně. Ti, co se drží více při zemi, zase odhadují, že muž ve skutečnosti není Američan, a proto o něm v amerických archivech neexistují žádné záznamy.

Jaká je skutečnost, ale nikdo opravdu neví, ani po více než deseti letech pátrání nikam nevede. Kyle se v současné době živí mytím nádobí a stále doufá, že jednou přece jen zjistí, kým kdysi býval.

Další články

Zavří­t reklamu