válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž koupil ženě jako dárek k Valentýnu kus oceánu za 99 tisíc dolarů

Muž koupil ženě jako dárek k Valentýnu kus oceánu za 99 tisíc dolarů
Zdroj: odditycentral.com

V Číně se slaví svátek podobný Valentýnu 20. května. A právě v tento den dostala jedna mladá Číňanka opravdu nevšední dárek. Vlastní kus moře, který koupil její milý za v přepočtu 99 tisíc dolarů. Věc má ale háček.

Tomáš Chalupa 4. června 2019

Darované moře se nachází u pobřeží provincie Šan-tung u ostrova Čche-niou-šan. Ten ovšem zakoupen nebyl. Muž, jehož jméno zní Čang a jinak o něm média nevědí nic víc, koupil moře v online aukci za 682,662 jüanů, což je v přepočtu asi 99 tisíc dolarů, tedy více než 2 280 milionů korun. Opravdu slušná částka.

Čangova přítelkyně zachytila chvíli, kdy o svém fantastickém dárku říká svým kamarádkám. Ty z toho pochopitelně byly překvapené a krátké video z tohoto setkání se objevilo na Facebooku a dalších sociálních sítích. A na sítích koloval také screenshot z obrazovky aukce, kde bylo moře zakoupeno.

Uživatelé sociálních sítí se ovšem podivovali nad tím, zda je vůbec možné moře koupit a případně od koho. Pobřežní vody Číny jsou pochopitelně majetkem této země a nedají se kupovat ani prodávat. Podle osloveného čínského právníka, který se vyjádřil pro místní noviny, existují případy, kdy mořskou plochu skutečně zakoupit lze a čínské zákony to vyloženě nezakazují. Navíc Čína údajně velmi dbá na to, aby byly dodržovány všechny smlouvy uzavřené mezi soukromými subjekty, a proto by nákup moře měl být legální, pokud byl zakoupen od jiného soukromého subjektu, a nikoliv od státu.

Každopádně celá koupě vzbuzuje řadu otázek u uživatelů sociálních sítí. Dárek je v prvé řadě velmi nepraktický, protože není možné danou část moře nějak oplotit a prohlásit ji za soukromý pozemek, ekonomické využití moře je také sporné, leda by dotyčná chtěla na něm mít rybí farmu, a tak je to vlastně takový dar nedar, který v praxi nemá žádné využití. Ovšem moře lze prodat v internetové aukci zase někomu dalšímu, kdo bude chtít mít svůj kousek mořské hladiny jen pro sebe.

Další články

Zavří­t reklamu