válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž každý den jezdí hodiny pustinou, jen aby dovezl vodu zvířatům

Muž každý den jezdí hodiny pustinou, jen aby dovezl vodu zvířatům
Zdroj: boredpanda.com
+ 7 fotek+ 8 fotek

Patrick Kilonzo Mwalua je znám jako "vodní muž". Rozváží totiž vodu zvířatům v národním parku Tsavo v Keni. Nedělá to proto, že musí nebo že by za to dokonce byl placen, ale protože jednoduše chce.

Tomáš Chalupa 5. března 2017

Mwalua je totiž jinak normální farmář, který má své starosti s pěstováním hrachu a dalších plodit. Přesto mu osud zvířat z okolní přírody není lhostejný. „Už dlouho nepršívá tak, jak jsme bývali zvyklí. Proto jsem začal zvířatům dávat vodu, myslel jsem, že by jinak umřely,“ popisuje svou motivaci Mwalua.

Musí proto strávit každý den několik hodin za volantem automobilu s cisternou a rozvážet vodu do napajedel na místa, kde zvířata trápí sucho. Jeho cisterna pojme 3000 galonů životodárné tekutiny. Zvířata z celého parku jsou na něj zvyklá, při příezdu jej zdraví sloni, žirafy i antilopy. Všichni vědí, že kde se objeví, tam bude dostatek vody. „Není tu žádná voda. Tady jsou všechna zvířata závislá jen na lidech. Když jim nepomůžeme, zemřou. Minulou noc jsem viděl 500 buvolů čekajících u vyschlé studny. Cítili vodu, sotva jsem přijel. Začali pít, ještě když jsem tam stál,“ říká Mwalua.

Mwaluův příběh se dostal do médií a inspiroval skupinu amerických žen, aby založili sbírku na serveru GoFundMe, kde vybírají peníze na podporu jeho prospěšné činnosti.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu