Nudná konference nemusí být nakonec vůbec nudná.

Nudná konference nemusí být nakonec vůbec nudná. | zdroj: odditycentral.com


Muž každoročně organizuje konferenci o nudných věcech

TÉMATA: extrémy | konference

user-avatar

Tomáš Chalupa

1. 06. 2016 | 09:30

Konference bývají často poměrně nudné záležitosti. Ovšem jedna z nich si to vetkla přímo do svého programu. V Londýně se každoročně koná konference o nudných věcech.

Vše vzniklo náhodou, když spisovatel James Ward dostal email, ve kterém mu oznamovali, že byla zrušena Interesting conference, tedy zajímavá konference. Ward vtipně odpověděl, že to nevadí, že má stejně raději nudné konference. Jeho odpověď se však dostala na sociální sítě a brzy se lidé začali Warda ptát, kde mohou získat vstupenky na jeho nudnou konferenci. Tak nezbylo nic jiného než onu konferenci opravdu uspořádat. 

Od roku 2010 se koná v Londýně vždy v květnu právě tato nudná konference. Cílem je posouvat laťku stále níže a níže, a udělat konferenci doslova nesnesitelně nudnou. Některými z témat v minulosti byly například přednášky o fotografiích staré poštovní věže na pohlednicích, kýchání, zvucích prodejních automatů, zásuvkách nebo třeba čárových kódech. Letos byly na programu německé titulky, paralely mezi národními hymnami a domácí inkoustové tiskárny z roku 1999.

"Základní ideou je, že témata mohou být nudná, ale samotná přednáška nikoliv. Je na každém přednášejícím, aby našel způsob, jak udělat přednášku zajímavou,"  vysvětluje Ward. Celá nudná konference je tak ve skutečnosti mimořádně zajímavou záležitostí.  

user-avatar

Tomáš Chalupa

1. 06. 2016 | 09:30

Zavří­t reklamu