válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž daroval neznámé ženě ledvinu. Nakonec spolu skončili před oltářem

Muž daroval neznámé ženě ledvinu. Nakonec spolu skončili před oltářem
Zdroj: odditycentral.com

Sedmadvacetileté Heather Kruger byla před dvěma lety diagnostikována rakovina ledvin. Neměla příliš šancí na přežití a zachránit ji mohl pouze rychlý dárce orgánu.

Simona Knotkova 3. listopadu 2016

V březnu roku 2014 byla u Heather Kruger objevena rakovina ledvin ve čtvrtém stádiu. Doktoři jí dávali pouze pár měsíců života a sdělili jí, že jedinou záchranou může být živý dárce. Na seznamu čekatelů na transplantaci se na ni za krátkou chvíli vůbec nemusela dostat řada. Kruger byla diagnózou zdrcena a pomalu se už připravovala na smrt. Náhoda tomu ale chtěla, že se dárce nakonec přihlásil sám.

Policejní důstojník z Illinois Chris Dempsey byl zrovna na obědě, když od vedlejšího stolu zaslechl hovor. Jack Dwyer, bratranec ženy, mluvil o tom, jak je to s jeho sestřenicí špatné. Třebaže Dempsey tehdy ještě Krueger neznal, rozhodl se, že se jí pokusí pomoci. „Byl jsem čtyři roky u mariňáků a naučil jsem se tam od ničeho neutíkat. Řekl jsem si proto: ‚Hej, pokud můžu pomoct, pomůžu.'“

Po absolvování testů lékaři zjistili, že mezi oběma panuje shoda, a transplantace proto může proběhnout. „Když mi to tenkrát řekli do telefonu, letěla jsem přes celou chodbu k mámě a pak jsme obě jenom brečely. Nemohly jsme tomu uvěřit,“ vzpomíná Heather.

Před osudným zákrokem.

Před osudným zákrokem.

V nemocnici se dvojice poprvé potkala. Po zákroku sice měli oba pooperační komplikace, ale nakonec se Chrisovo tělo aklimatizovalo a to Heatheřino zase zdárně přijalo novou ledvinu. Muž ženě následně naznačil, že mu vůbec nic nedluží, a pokud si to bude přát, nemusí se dále vídat. V té době mezi nimi už ale bylo zvláštní pouto a oba zůstali v kontaktu.

Pravidelně se poté začali scházet, až se z nich stali partneři. Všechno završila žádost o ruku, kterou Chris učinil loni v prosinci. Své ano si pár řekl letos v říjnu.

Dvojici potkalo štěstí, které ani nečekali.

Dvojici potkalo štěstí, které ani nečekali.

„Přemýšlím o všech ‚co kdyby‘, třeba o tom, co kdyby tenkrát nebyl na obědě, nebo co kdyby tam tenkrát nebyl můj bratranec. Našel by se někdo jiný? Byla bych ještě naživu? Asi mám anděla, který se o mě stará. Ať už ale je svět plný negativity, můj příběh ukazuje, že je mezi námi stále mnoho laskavých lidí,“ uzavírá Heather.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu