Tenhle pruh trávy koupil omylem muž v aukci, domníval se, že kupuje dům.

Tenhle pruh trávy koupil omylem muž v aukci, domníval se, že kupuje dům. | zdroj: odditycentral.com


Muž si chtěl v aukci koupit rodinný dům, omylem si pořídil jen malý pruh trávy

TÉMATA: nemovitosti | pozemky | aukce | omyly | usa

user-avatar

Tomáš Chalupa

27. 06. 2019 | 08:00

Suma 9 100 dolarů se za rodinný dům na Floridě zdála Kervillu Holnessovi velmi rozumná částka, a tak vůbec poprvé v životě koupil něco v internetové aukci. Bohužel se měl lépe podívat, co vlastně kupuje.

Dům se měl nacházet na Floridě v oblasti Spring Lake. Dům byl nádherný, ovšem o to větší bylo Holnessovo zklamání. Přestože bylo v popisu aukce uvedeno, že se prodává pozemek o rozměrech 3mx30 cm bez jakékoliv užitné plochy, Holness viděl fotografii rodinného domu a podlehl dojmu, že kupuje právě tento dům. Neodradilo ho ani to, že původní vyvolávací cena „domu“ byla pouhých 50 dolarů.

Na druhou stranu se Holness považuje za oběť podvodu. Text inzerátu sice obsahoval výše zmíněné informace, ale v samotném obrázku nebyl nikde onen úzký pruh trávníku označen. Věc ale není podvod, jako spíše podivné nedopatření. Pruh trávy totiž patří městu, které jej prodalo v dražbě, protože pro něj nemá samozřejmě žádné využití. Zřejmě administrativní chybou se tento pozemek nestal součástí pozemku rodinného domu. Úředníci se tak prostě chtěli problému zbavit a dali pozemek do aukce. Zřejmě čekali, že si jej koupí majitel domu. Místo toho ale aukci vyhrál Holness.

Město na situaci reagovalo pouze dodatečným upozorněním u všech inzerátů, že lidé mají dávat pozor a číst pozorně veškeré dokumenty a v případě, že nemají s nákupem pozemků zkušenosti, mají najmout odborníka, aby předešli následným problémům. To ale Holnessovi nijak nepomůže. Na druhou stranu, jak upozorňují lidé na sociálních sítích, splést si inzerát na velký rodinný dům s inzerátem na malý pozemek a nakupovat jen podle jedné fotky, to už je opravdová ignorance.

 „Kdybych byl pomstychtivý, tak na tom kusu trávy postavím zeď, je to přece moje,“ uvedl na sociálních sítích nešťastný Holness. Tím by ale podle svých slov stejně nic nezískal. Takto je o 9100 dolarů chudší a o jednu velmi drahou zkušenost bohatší.

user-avatar

Tomáš Chalupa

27. 06. 2019 | 08:00

Zavří­t reklamu