Díky svému nápadu má Američan více soukromí a platí méně za nájem.

Díky svému nápadu má Američan více soukromí a platí méně za nájem. | zdroj: earthables.com


Muž chtěl ušetřit na nájemném. Podívejte se, co vymyslel

TÉMATA: bydlení | design | extra nápady

user-avatar

Simona Knotková

19. 08. 2016 | 08:00

Najít si byt v San Franciscu není zrovna levná záležitost. Pětadvacetiletý ilustrátor se to proto rozhodl vyřešit po svém.

Původním plánem bylo oddělit jednu ložnici. Američan Peter Berkowitz ji měl sdílet se svým kamarádem a více soukromí chtěl dosáhnout přidáním dřevěné boudy, která by se stala jeho provizorním pokojem. Z prvotního záměru přátel sešlo, ale Berkowitz svůj nápad nakonec stejně zrealizoval. Přístřešek si postavil v jiném bytu, kam se přestěhoval. Zatímco jeho spolubydlící platí kvůli klasickým ložnicím nájem devatenáct tisíc korun měsíčně, Berkowitz to má za pouhých devět a půl.

Ač se to na první pohled nemusí zdát, vytvořit boudu ho stálo kolem 31 tisíc korun. Z dlouhodobého hlediska se tato investice ale vyplatí. Pobyt si Peter nemůže vynachválit a na svých stránkách nabízí pomoc i všem dalším, kteří by podobným způsobem chtěli ušetřit.

"Lidé jsou obvykle překvapení, že v něčem takovém chci žít. Myslím, že ale podceňují, jak příjemný takový pobyt může být, pokud je navržen chytře. Je to ta nejútulnější ložnice, jakou jsem kdy měl," říká.

Prohlédněte si galerii a posuďte sami.

user-avatar

Simona Knotková

19. 08. 2016 | 08:00

Zavří­t reklamu