válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž chodí do práce na jehlových podpatcích. Cítí se tak mocnější

Muž chodí do práce na jehlových podpatcích. Cítí se tak mocnější
Zdroj: odditycentral.com

Hranice mezi mužským a ženským světem se rok od roku více stírají. Mladý Australan nově způsobil revoluci v oblasti formální módy.

Simona Knotkova 19. března 2018

Ashley Maxwell-Lam není obyčejný manažer australské banky. Když kráčí po ulici, kolemjdoucí se po něm otáčejí. Má na sobě totiž něco, co byste u muže v kvádru asi neočekávali – lodičky na patnácticentimetrovém jehlovém podpatku. Ze strany muže se nejedná o žádný módní výstřelek. Podle svých slov si tím jenom zvyšuje sebevědomí. Inspirací mu byla kolegyně, která tvrdila, že celé její mocné vzezření dělají jenom boty na podpatku.

„Zeptal jsem se jí: ‚Jak ti může předmět dodávat takovou sílu?‘ Odpověděla mi: ‚Zkus to a uvidíš.‘ Měla pravdu. Nikdy jsem se necítil víc silný, než když jsem se procházel po chodbě s párem bot na jehlovém podpatku,“ vypráví třicetiletý muž.

Vysoké podpatky kvůli nepohodlí nenosí každý den a bere si je hlavně na schůzky s novými klienty. O svém rozhodnutí nosit je informoval v předstihu nadřízenou, na její svolení ale nečekal.

„Když jsem se rozhodl, že je budu v práci nosit, oznámil jsem to své manažerce. Řekla mi: ‚Dám ti vědět, jestli je to v pořádku.‘ Já ji ale řekl: ‚Tohle není dotaz ani žádost, tohle je moje oznámení, že odteď budu nosit podpatky.'“

Ashley Maxwell-Lam

Ashley Maxwell-Lam

Lidé v Sydney jsou kupodivu tolerantní a na jeho neobvyklou obuv reagují převážně pozitivně. O to více Ashleyho mrzí, že nejvíce kritiky schytává od gay komunity, do které patří.

„‚Proč nosíš podpatky? Je to odporné. Kvůli lidem jako ty nás gaye pak odsuzují,‘ slýchávám od nich. Nemají přitom žádné právo mě soudit. Vypadají možná jako dřevorubci, ale jejich opálení je umělé, mají vytrhané obočí, dvakrát týdně chodí k holiči a nikdy v životě nepocítili, jaké to je mít skutečnou sílu. Naším symbolem je duha, a gayové přesto odsuzují další, kteří nepřemýšlí stejně jako oni,“ kroutí hlavou.

On sám kontrast maskulinity a feminity miluje a jehlových podpatků se kvůli žádným kritikům vzdát nehodlá. Cítí se díky nim totiž lépe a na čem jiném záleží?

Související články

Další články

Zavří­t reklamu