válkaČeskoslovenskoobjevy

Muž byl obviněn z týrání zvířat – opustil svou akvarijní rybku

Muž byl obviněn z týrání zvířat – opustil svou akvarijní rybku
Zdroj: sciencealert.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Policie ve Wilmingtonu v Severní Carolině vydala zprávu, že hlídka našla v opuštěném bytě zvíře, které bylo podvyživené, žilo v nevyhovujících podmínkách a bylo nemocné. Bylo proto předáno do péče odborníků. Každý si nejspíše představí zuboženého psa, ale v tomto případě šlo o akvarijní rybu vrubozubce pavího.

Tomáš Chalupa 26. dubna 2019

Policie vypátrala majitele bytu i ryby, jistého Michaela Raye Hinsona, zatkla ho a poslala do vazby. Byl obviněn z týrání zvířat. Úřady zveřejnily, že je to první případ v historii, kdy byl z takového přečinu obviněn někdo kvůli rybě. Hinson ale už ve vězení není, protože složil kauci 4000 dolarů, kterou soud akceptoval.

Věc se zdá být lehce bizarní, až úsměvná, ale podle policejního mluvčího Jerryho Brewera byla ryba opravdu ve špatném stavu, navíc trpěla děrovou nemocí. To je onemocnění, které je způsobeno špatnou stravou a projevuje se otevřenými ránami na hlavě. Pro rybu velmi bolestivé a navíc vede k pomalé smrti. Podle Brewera byli jedinou potravou vrubozubce švábi, kteří čas od času do akvária spadli. Nyní už je ryba v péči odborníků v místním veřejném akváriu a zdá se, že se zotaví.

Nejen pejsci nebo kočky jsou zvířata hodná ochrany. I ryby cítí bolest a mohou nesmírně trpět, pokud se o ně člověk přestane starat. Dlouhodobě opustit rybu v akváriu je stejné jako uvázat psa u stromu a odjet autem pryč. Věc, která je krutá a do vyspělé společnosti nepatří.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu