válkaČeskoslovenskoobjevy

Muslimský muž chtěl ušetřit. Tři ženy si vzal na jedné svatbě

Muslimský muž chtěl ušetřit. Tři ženy si vzal na jedné svatbě
Zdroj: odditycentral.com

Mnohomanželství je v muslimských zemích vcelku běžným jevem. Přesto před nedávnem překvapil případ z ugandského města Katabi. Tamní muž si v rámci jednoho obřadu vzal rovnou tři ženy.

Simona Knotkova 17. března 2018

Svatba je nákladnou záležitostí všude na světě. Co teprve, když si plánujete vzít ženy tři. Podobný problém musel řešit padesátiletý prodavač ovoce Mohammed Ssemanda z ugandského okresu Wakiso. Aby ušetřil, vymyslel, že za všechny ženy se ožení v rámci jednoho obřadu. Kuriózní případ šokoval celosvětová média, ale samotné aktérky s tím žádný problém údajně neměly.

„Moje manželky na sebe vůbec nežárlí. Každá z nich má vlastní bydlení a já jim slíbil, že budu ještě víc pracovat, abych je všechny finančně zabezpečil,“ říká Ssemanda.

Jeho slova potvrdila i jedna z žen, osmačtyřicetiletá Salmat Naluwu: „Jsem vděčná svému manželovi, že si nás vzal všechny najednou. Jenom to dokazuje, že žádnou z nás neupřednostňuje ani nediskriminuje.“

Zajímavostí je, že Naluwu žije s mužem už dvacet let a mají spolu pět dětí. Nedávná svatba byla jenom obnovením svazku. Další dvě ženy, sedmadvacetiletá Jameo Nakayiza a čtyřiadvacetiletá Mastulah Namwanje, jsou sestry a obě mají z předešlých vztahů už také několik dětí.

Další články

Zavří­t reklamu