Nadžíh Al-Baldawi zachránil mnoho životů, svůj však obětoval, aby zastavil sebevražedného útočníka.

Nadžíh Al-Baldawi zachránil mnoho životů, svůj však obětoval, aby zastavil sebevražedného útočníka. | zdroj: eastcoastdaily.in


Muslim objal sebevražedného atentátníka těsně před výbuchem. Zachránil stovky lidí

TÉMATA: terorismus | irák | bagdád

user-avatar

Tomáš Chalupa

13. 07. 2016 | 10:00

Nadžíh Al-Baldawi z Bagdádu obětoval svůj život, aby zachránil stovky dalších. Viděl, jak do mešity Sajída Mohameda vešel sebevražedný útočník z Islámského státu. Zahlédl totiž jeho výbušnou vestu. Rozhodl se, že ho zastaví.

Al-Baldawi se na něj vrhl a celým svým tělem ho pevně objal vteřinu před tím, než se terorista odpálil v chrámu plném lidí. Obětoval svůj život, ale zachránil mnoho jiných, protože následky exploze byly mnohem mírnější. I tak si ale výbuch vyžádal 70 zraněných a 37 mrtvých.

Podle bezpečnostních složek bylo cílem útoku zcela zničit mešitu. Nebýt Al-Baldawiho zásahu, mrtvých mohly být stovky. Jen den předtím explodovala v Bagdádu série bomb, která měla na svědomí přes 300 mrtvých. Je to největší ofenziva sebevražedných atentátníků za poslední roky. Počet útoků stále roste, jak se Islámský stát dostává pod tlak vládních vojsk. Lidé jako Al-Baldawi ukazují, že muslimové jsou obětí, a nikoliv příčinou šíleného teroru, který v Iráku rozpoutal Islámský stát. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

13. 07. 2016 | 10:00

Zavří­t reklamu