válkaČeskoslovenskoobjevy

Musk nabádá lidi, aby se otevřeli psychedelikům

Musk nabádá lidi, aby se otevřeli psychedelikům
Zdroj: Wikimedia Commons

Jako generální ředitel společnosti SpaceX věnuje Elon Musk velkou část své energie tomu, aby pomohl lidstvu podnikat nové meziplanetární cesty, ale zdá se, že tento podnikatel v oblasti technologií podporuje i cesty zcela jiného druhu. Ve svém projevu na technologické vývojářské akci CodeCon 2021 Musk vyjádřil podporu terapeutickému užívání psychedelických drog a předpověděl, že se tyto látky v příštích letech rozšíří.

Tomáš Chalupa 6. října 2021

„Myslím, že obecně by lidé měli být psychedelikům otevřeni,“ řekl Musk během rozhovoru před živým publikem. Přestože neupřesnil, proč tyto drogy měnící vědomí podporuje, stále se rozšiřující množství vědeckých důkazů poukazuje na potenciál psychedelik při léčbě duševních poruch.

Bylo zjištěno, že zejména látky jako ayahuasca a psilocybin – účinná látka v magických houbách – zlepšují duševní pohodu a jsou považovány za slibné kandidáty na léčbu stavů, jako je deprese. Podle Muska bude současný zákaz užívání psychedelik v blízké budoucnosti pravděpodobně zrušen, což umožní více lidem vyzkoušet si jejich léčivé vlastnosti.

„Spousta lidí, kteří tvoří zákony, je tak trochu z jiné doby, takže si myslím, že jakmile se nová generace dostane k politické moci, myslím, že uvidíme větší vnímavost vůči přínosům psychedelik,“ řekl Musk.

Na otázku, zda věří, že by tyto látky mohly pomoci napravit některé „destruktivní tendence“ lidstva, Musk vyjádřil svůj názor, že náš druh není tak problematický, jak naznačuje naše pověst nebo jak se my sami někdy vidíme. „Nacházíme se ve velmi mírumilovném okamžiku historie,“ řekl Musk a dodal, že „jsme vlastně na nejnižší úrovni násilí na obyvatele v historii lidstva. Možná se to nezdá, ale objektivně jsou takové statistiky.“

Další články

Zavří­t reklamu