válkaČeskoslovenskoobjevy

Moskevský kebab musel zavřít den po svém otevření. Tematicky upomínal na éru Stalina

Moskevský kebab musel zavřít den po svém otevření. Tematicky upomínal na éru Stalina
Zdroj: Profimedia

Jak uspět v bohaté konkurenci občerstvení? Majitel moskevského kebabu se při návrhu designu inspiroval Josifem Stalinem. Pozornosti se mu dostalo tak velké, že druhý den po otevření musel zase zavřít.

Simona Knotkova 13. ledna 2021

Čekal jsem, že to přitáhne pozornost sociálních médií, ale neočekával jsem, že se sem nahrnou všechny televizní stanice a reportéři a blogeři tu budou stát frontu jako před Leninovým mauzoleem,“ říká Stanislav Voltman, majitel originálního The Stal’in Doner kebabu.

Thumbnail # Stalinův hrůzný experiment udělal z lidí za deset dní kanibaly!
Mohlo by Vás zajímat:

Stalinův hrůzný experiment udělal z lidí za deset dní kanibaly!

Muž doufal, že originální design inspirovaný sovětským diktátorem, s pokrmy jako Stalin s dvojitou porcí masa, Chruščov v sýrovém chlebu nebo Berija s omáčkou tkemali, a pracovníky v tradičních uniformách ze stalinovské éry, přitáhne davy. Výsledek ale předčil jeho nejdivočejší představy. Provokativní podnik se stal virálem a spustil vlnu kritiky, na jejímž základě se Voltman rozhodl druhý den zase zavřít.

„První den jsme obsloužili asi dvě stovky zákazníků. Žádné legální nařízení k zavření prodejny jsme nedostali, ale policie nás donutila sundat značku a ohromný tlak místních autorit nás nakonec donutil zavřít úplně,“ uvedl muž.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu