Na břehu ostrova Seram lidé našli tohle podivné monstrum, naštěstí již bylo mrtvé | zdroj: youtube.com


Moře vyplavilo na břeh patnáctimetrového mrtvého tvora

TÉMATA: příšery | zvířata | nálezy

user-avatar

Tomáš Chalupa

16. 05. 2017 | 08:19

Na pláž v indonéském ostrově Seram vyplavilo moře patnáct metrů dlouhou mršinu neznámého tvora. Podle jedněch jde o obří krakatici, podle jiných jde o mrtvolu velké velryby – plejtváka obrovského.

Další verze uvádí, že by mohlo jít o keporkaka. Naopak varianta s krakaticí není moc pravděpodobná, muselo by jít o extrémně velkého jedince, největší nalezená krakatice měla kolem 16 metrů. 

Objev zaujal vědce, kteří nad všemi těmito možnostmi spekulují. Se svou troškou do mlýna například přispěchala kanadská expertka Nikola Kim. „Soudě podle vzhledu hlavy je to zřejmě nějaký velký delfín. Podle charakteristiky se může jednat o nějaký vzácný druh. Pochybuji, že žil v našich vodách. S největší pravděpodobností se sem zvíře dostalo díky teplému proudu. Mohu s jistotou říci, že je to nějaký druh delfína. Nicméně má srst. A to je neobvyklé. Delfíni nemají žádnou srst," říká Kim a trochu tím vyvrací svou vlastní hypotézu.

Jiní vědci se však domnívají, že by mohlo jít o velrybu, buď plejtváka obrovského, nebo keporkaka. Obyvatelé ostrova Seramu žádají, aby vědci z celého světa pomohli s určením druhu tohoto živočicha, protože jeho tělo se na břehu začíná rychle rozkládat. Tak doufejme, že si vědci pospíší. 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

16. 05. 2017 | 08:19

Zavří­t reklamu