válkaČeskoslovenskoobjevy

Morbidní, nebo praktické? Britský obchod nabízí oblečení na váš pohřeb

Morbidní, nebo praktické? Britský obchod nabízí oblečení na váš pohřeb
Zdroj: odditycentral.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Už jste přemýšleli, co si oblečete na svoji poslední cestu? Připadá vám to jako bizarní dotaz? Podle ankety, kterou udělal britský obchod s oblečením Lyst, o tom uvažuje až 85 % lidí. Právě pro ně spustil také novou kolekci šatů do rakve.

Simona Knotkova 2. listopadu 2016

Móda je jedním z nejdůležitějších aspektů, kterým vyjadřujeme naši osobnost. Během života si potrpíme na autenticitě a vlastní volbě. Proč by nás tedy po smrti měl oblékat někdo jiný? I z takového postoje vycházela britská módní společnost Lyst, která dala dohromady posmrtnou kolekci Over My Dead Body (Jen přes mou mrtvolu).

„To, co nosíme, velkou měrou odráží to, jací skutečně jsme. Nepřekvapuje proto, že lidé mají určitou představu, v jakém oblečení by chtěli být pohřbení,“ říká Katherine Ormerod z Lystu.

Podle průzkumu této firmy až 85 % Britů přemýšlí, v čem budou pohřbeni. U žen vedou stylové designerské kousky, které by si na sebe běžně spíše neoblékly, a boty s vysokým podpatkem. 31 % z nich by se také rádo nechalo pohřbít ve svém oblíbeném spodním prádle. Muži poté preferují pohodlí a pětina z nich by si do rakve vzala klidně i žabky. 31 % by na sobě chtělo mít kšiltovku. Osloveným respondentům by přitom nedělalo problém utratit za své poslední šaty až tři tisíce korun.

„Říká se, že život je příliš krátký pro nudné oblečení. My dodáváme, že smrt je příliš dlouhá pro špatný poslední outfit,“ doplňuje Ormerod.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu