válkaČeskoslovenskoobjevy

Morbidní, nebo geniální? Žena vyrábí panenky, které vypadají jako živé děti

Morbidní, nebo geniální? Žena vyrábí panenky, které vypadají jako živé děti
Zdroj: Unsplash

Cristina Jobs se živí vyráběním panenek. Její hyperrealistické výtvory některé lidi děsí.

Simona Knotkova 22. února 2021

Jsou živé, nebo ne? To je otázka, která napadne nejednoho člověka při pohledu na tvorbu pětatřicetileté Cristiny Jobs z katalánského města Deltebre. Žena se živí výrobou realistických panenek, které vypadají jako skutečné malé děti. Její práci obdivuje na Instagramu více než 170 tisíc followerů.

Thumbnail # Hvězdné panenky od Noela Cruze se zázračně podobají celebritám
Mohlo by Vás zajímat:

Hvězdné panenky od Noela Cruze se zázračně podobají celebritám

„Lidé na mou práci obvykle reagují velmi dobře,“ vypráví Jobs. „Mé dílo na ně dělá dojem, vzbuzuje v nich zájem a někdy je dokonce mate. Důvodem je to, že jako hlavní materiál používám silikon. Výtvor je díky tomu realistický nejenom na pohled, ale také na dotek. Jednou se mi třeba podařilo rozplakat slepou ženu, která se dotkla jedné z mých plastik. Bylo to úžasné. Najdou se ale i tací, kteří si myslí, že mé dílo je morbidní a děsivé. Myslím, že je dobré dostávat rozmanitou zpětnou vazbu.“

Panenky žena vyrábí ve všech možných velikostech, tvarech a odstínech kůže. Některé z nich jsou oblečené do roztomilých šatiček, jiné jsou jenom v plenkách nebo vypadají, jako by se zrovna narodily. Kromě realistických panenek žena vytváří také mimozemské děti nebo třeba napůl opičí a napůl lidská mimina.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Babyclon (@babyclon_oficial)

Hyperrealismus je styl, který vyžaduje, abyste se neustále zlepšovali. Abyste dokázali reprodukovat ty nejmenší detaily, včetně pórů na kůži nebo chloupků, musíte být trpěliví. Je to pro mě vždycky adrenalin, když se pokouším dosáhnout toho, aby všechny ty detaily vypadaly skutečně,“ říká umělkyně.

Jak dlouho trvá výroba jednoho kusu? To je podle Jobs individuální. Některé panenky jí zaberou dva měsíce, ale na složitějších výtvorech pracuje klidně i rok. „Výroba se skládá z několika postupů. Je třeba odlít formičky, vytvořit drobné vrásky v obličeji, panenky namalovat, přidat jednotlivé prameny vlasů. Baví mě vytvářet fikci, která se dá snadno zaměnit s realitou.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Babyclon (@babyclon_oficial)

Do její tvorby můžete nahlédnout zde.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu