válkaČeskoslovenskoobjevy

Morbidně obézní muž se zasekl ve svém bytě. Vytáhnout ho musel jeřáb

Morbidně obézní muž se zasekl ve svém bytě. Vytáhnout ho musel jeřáb
Zdroj: Profimedia

Do ulice ve francouzském městě Perpignan se na začátku prosince sjela více než padesátka zdravotnických, hasičských a policejních pracovníků. Jejich úkolem bylo vysvobodit třiapadesátiletého muže, kterého v bytě uvěznila jeho morbidní obezita.

Simona Knotkova 18. června 2021

Francouz Alain Panabière v červenci 2019 spadl a zlomil si nohu. Od té doby se nemohl hýbat a byl v plné péči svého bratra. Morbidní tloušťka mu bránila v tom, aby opustil byt. Jeho imobilita se později stala problémem také pro další obyvatele historického domu. Aby nebyla porušena statika budovy a byl zachráněn život 300kilogramového muže, muselo zasáhnout město.

Thumbnail # Kvůli koronaviru nevycházel mladý Číňan ven. V karanténě přibral 100 kilo
Mohlo by Vás zajímat:

Kvůli koronaviru nevycházel mladý Číňan ven. V karanténě přibral 100 kilo

Po týdnech plánování a příprav byla na začátku prosince spuštěna záchranná mise. Muž byl ze svého bytu vytažen pomocí velkého boxu zavěšeného na jeřábu. Ještě než se tak stalo, do budovy musely být umístěny kovové sloupy na podpěru a všichni obyvatelé museli být evakuováni. Panovala obava, že se kvůli přítomnosti muže, záchranářů a těžké techniky celé patro nebo budova zhroutí. Po úspěšně provedené akci byl Panabière převezen speciální sanitkou do místní nemocnice.

„Přizpůsobujeme se všem možným druhům situací. V minulosti jsme už zvedali lidi, ale nikdy ne s takovou váhou a za takových podmínek,“ sdělil novinářům ředitel jeřábnické společnosti Didier Hugon.

Thumbnail # Potvrzeno další studií: Lidé s nadváhou mají menší mozek
Mohlo by Vás zajímat:

Potvrzeno další studií: Lidé s nadváhou mají menší mozek

Přemísťovací operace měla původně proběhnout už dříve v tomto roce, ale kvůli pandemii koronaviru byla přesunuta. Pozdržely ji rovněž napjaté vztahy mezi oběma bratry a místními autoritami.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu